Aktualności


Aktualności
O Nas
Nasze prace
Nasze sukcesy
Sponsorzy
Historia
Galeria
Kadra
Pomoc


Nasz e-mail:
swietlica.matki.
teresy@interia.pl19.02.2011

Wycieczka do Zieleńca - ferie

W poszukiwaniu śniegu dotarliśmy do Zieleńca. Tam pogoda nas nie zawiodła i mogliśmy do woli korzystać ze świeżego powietrza, którego brakuje nam w naszym mieście oraz bawić się, zjeżdżając na sankach, jabłuszkach, lepiąc śnieżki...
Wróciliśmy wypoczęci i pełni sił do dalszej nauki:) GALERIA


17.02.2011

Bal przebierańców - ferie

"Bo ja tańczyć chcę, może nauczysz mnie jak tańczy się?"
Kolejne ferie przetańczone:) Na nasz bal przebierańców przybyły księżniczki, czarownice, biedroneczka, diablica, bokser i inne postaci bajkowe.
Wzięliśmy udział w konkursach: "karaoke", "najpiękniejszy strój", "najlepszy tancerz". Zabawa była wspaniała! GALERIA


16.02.2011

Wycieczka do Krakowa i Tyńca - ferie

Podczas ferii mamy wiele atrakcji. Dziś byliśmy w Tyńcu w opactwie Benedyktynów. Mieliśmy ciekawe zajęcia polegające na zdobywaniu wiedzy o życiu klasztornym, a jednocześnie była okazja zwiedzić ten ciekawy historycznie obiekt. GALERIA
Później pojechaliśmy do Krakowa i dzięki uprzejmości dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu zwiedziliśmy komnaty reprezentacyjne zamku.
Po tych wspaniałych przeżyciach zjedliśmy pyszny obiadek i nabraliśmy sił, by dalej iść oglądać cudowności Krakowa. Późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną. www.wroclaw.pl


14.02.2011

Wyjście na lodowisko - ferie

Pod niedawnej nauce jazdy na łyżwach już nie mogliśmy się doczekać, kiedy znowu pójdziemy na lodowisko. Dziś był ten dzień!!! Bardzo dobrze nam szła jazda, a co niektórzy próbowali jazdę szybką, inni robili "piruety", jeśli to można tak nazwać. Najlepiej wychodziła nam zabawa w pociąg. Było świetnie!!! GALERIA


20.01.2011

Spotkanie z Instruktorami BHP w firmie WABCO

20 stycznia pojechaliśmy do zaprzyjaźnionej nam firmy WABCO na spotkanie z Instruktorami BHP – panem Piotrem i panem Rafałem.
W bardzo ciekawym wykładzie dowiedzieliśmy się, jakie są zasady dotyczące bezpieczeństwa w pracy i w naszych domach. Już wiemy, jak reagować w razie pożaru, porażenia prądem, urazów i innych wypadków.
Przypomnieliśmy sobie również jak udzielać pierwszej pomocy. Obejrzeliśmy też film animowany „Napo – wypadki”, w którym pojawiły się przykłady nieostrożności pracowników.
Naszej wycieczce towarzyszyła pani Ola, która zadbała o każdy szczegół, w tym o nasze bezpieczeństwo i bardzo miłą atmosferę. Na koniec zastaliśmy zaproszeni na przepyszny poczęstunek. GALERIA

DZIĘKUJEMY za bardzo udane spotkanie i poświęcony nam czas!!!


07.01.2011

Wyjście na lodowisko

„W zdrowym ciele – zdrowy duch!”.
Zima daje nam w kość, ale my się jej nie boimy i chcemy korzystać z jej uroków, niż chować się w ciepłym kątku.
Lodowisko to wspaniałe miejsce na zabawę, rekreację i odpoczynek. Udaliśmy się więc na wrocławską Halę Orbita.
Pod kierunkiem i czujnym okiem instruktorów jazdy na lodzie i naszych wychowawców poznaliśmy podstawowe zasady oraz techniki poruszania się po lodzie. Spędziliśmy rewelacyjnie czas na lodowisku. Już nie możemy doczekać się na ferie!!! GALERIANOWY ROK 2011


21.12.2010

Jasełka w WABCO

Nasz pobyt w Wabco rozpoczął się od życzeń i wspólnego poczęstunku wigilijnego z pracownikami firmy, a później już po raz drugi przedstawiliśmy tam nasze jasełka.
Pracownicy Wabco są naszymi dobrodziejami, więc staraliśmy się naszym występem sprawić im radość i podziękować za ich dobre serca dla nas.
Wspólnie przeżyliśmy bardzo miłe chwile, za które im bardzo, bardzo dziękujemy!!!! Czuliśmy się jak u PRZYJACIÓŁ.


19.12.2010

Jasełka i wigilia świetlicowa

Po co są święta?
Na to pytanie starliśmy się odpowiedzieć na naszych tegorocznych jasełkach. Naszymi widzami byli uczniowie SP nr 84, dzieci z okolicznych przedszkoli oraz przyjaciele i dobrodzieje świetlicy, jak również nasi rodzice.
19 grudnia w auli PWT we Wrocławiu przeżywaliśmy kolejną wigilię w naszej rodzinie świetlicowej. Najpierw były jasełka, a potem łamanie się opłatkiem i kolacja wigilijna.
Atmosfera była wspaniała, pełna radości i ciepła. Czuliśmy, jak nasze słowa ze scenariusza jasełek nabierają mocy i spełniają się!
To cudowne mieć takich niesamowitych przyjaciół :) GALERIA
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE:
Siostrze Rafale oraz naszym wychowawcom i wolontariuszom za ogromny trud włożony w przygotowanie jasełek i wigilii.
Wszystkim, którzy brali udział w jasełkach za zaangażowanie i poświęcony czas
Paniom z restauracji „IMULS” za przygotowanie kolacji wigilijnej
Władzom PWT za udostępnienie nam auli uczelnianej
Naszym dobrodziejom, przyjaciołom i pozostałym przybyłym gościom za przybycie i uświetnienie naszej uroczystości!!!
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy:
Aby w tę Betlejemską Noc, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
wszystko wam się rozplatało; - węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy - rozkręciły jak supełki,
a własne ambicje i urazy - zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby Anioł podarł każdy szkolny i osobisty dramat ,
a Boże Dziecię obdarzało pełnią swoich łask, spełniało najskrytsze pragnienia serca, i błogosławiło każdy trud pracy i troskę serca włożoną w kształtowanie naszych umysłów, serc, postaw i charakterów.

Wam zaś Drogie Koleżanki i Koledzy życzymy wielu radosnych chwil w przeżywaniu twórczej młodości i samych sukcesów w zdobywaniu życiowej i Bożej mądrości.Nagroda dla Nikoli

Nasza „świetlicowa artystka” Nikola Wabnic wzięła udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima „Zosia Samosia” i otrzymała pierwsze miejsce. Mieliśmy okazję posłuchać jej wykonania w naszej świetlicy i wszyscy byli nią zachwyceni!
Jesteśmy dumni z Nikoli i życzymy jej powodzenia na międzyszkolnym konkursie recytatorskim.


06.12.2010

Mikołajki 2010

„Bądź pozdrowiony gościu nasz...”.
Słowami tej piosenki witaliśmy św. Mikołaja w progach SP nr 84 razem z jej uczniami oraz kościoła św. Idziego wraz z naszą świetlicą. Na początku spotkania nasze koleżanki Julka , Julka , Weronika i Marta recytowały wiersze dla tego zacnego gościa, a Róża i Oliwia – nasze aniołki wiernie im towarzyszyły. Dzieciaki spisały się na medal, a co najmniej na prezent? - zapytał św. Mikołaj.
On przygotował dla każdego jakiś dar i na buziach dzieci i dorosłych nie zabrakło dzisiaj uśmiechu.
Oba spotkania były bardzo radosne i bardzo udane!


05.12.2010

VII rocznica istnienia naszej świetlicy

To już siedem lat mija, od kiedy zaczęła działać nasza świetlica.
Z tej okazji ksiądz infułat Adam Drwięga i ksiądz Rafał Cyfka sprawowali Mszę świętą w intencji sióstr Szkolnych de Notre Dame, a zwłaszcza siostry Przełożonej i siostry Rafały, jak również – wychowawców, wolontariuszy, dzieci, młodzieży, ich rodziców oraz dobrodziejów świetlicy bł. Matki Teresy.
W czasie tej Eucharystii został poświęcony nasz sztandar.
Po tej uroczystej Mszy św. czekała nas niespodzianka. Pojechaliśmy do Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Edukacji, gdzie przywitali nas nietypowi pomocnicy św. Mikołaja, bo panowie harleyowcy!!!
Wręczyli nam wspaniałe paczki. Ich sponsorami byli też członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Kolegium Nauczycielskiego, jak również sieć sklepów „Żabka”.
Dziękujemy za tak dużo upominków!!!

Życzymy sobie jak najdłuższej i owocnej pracy w naszej świetlicy!


01.12.2010

Wyjście do kina

Po udanych andrzejkach czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Poszliśmy do multikina w pasażu grunwaldzkim na film animowany „ Zaplątani”.
Film bardzo nam się podobał, bo był oryginalny i zabawny.
Takie niespodzianki to dla nas wielka frajda!


30.11.2010

Andrzejki 2010

Nieco inaczej niż zwykle spędziliśmy tegoroczne Andrzejki. Nie było dyskoteki, ale za to mogliśmy wziąć udział w zabawach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Liceum Profilowanego nr 12 we Wrocławiu. Były wróżby, zagadki, konkursy i wiele innych atrakcji.
Za udane spotkanie dziękujemy i na następne czekamy! GALERIA


27.11.2010

Wycieczka do „Tropical Islands” pod Berlinem

Taka okazja zdarza się rzadko, a nam udało się spędzić wspaniały dzień w niemieckim parku wodnym „Tropical Islands” koło Berlina.
Pan Mariusz i Jego Biuro podróży - Wratislavia Travel– zasponsorował nam ten wyjazd.
Atrakcji było mnóstwo! Były duże i małe baseny, zjeżdżalnie, rwąca rzeka, jacuzzi, fontanna, a to wszystko wśród fauny i flory tropikalnej. Nikt się nie nudził, bo bawiliśmy się świetnie! GALERIA
Dziękujemy za tę wspaniałą niespodziankę sponsorom!
DZIĘKUJEMY!!!


25.11.2010

Wycieczka do WABCO

Każdy młody człowiek powinien już teraz pomyśleć o swojej przyszłości i o zawodzie, jaki chciałyby wykonywać.
Dzięki uprzejmości Pana Seana Browna, dyrektora WABCO Polska mogliśmy poznać zawody związane z motoryzacją.
Naszej wycieczce po firmie towarzyszyli nam jej pracownicy, którzy przygotowali dla nas wiele atrakcji. Dowiedzieliśmy się, czym się zajmuje firma WABCO, mogliśmy wejść na halę produkcyjną, zobaczyć laboratorium i kilka modeli. Na koniec zostaliśmy poczęstowani podwieczorkiem, przy którym rozwiązywaliśmy zagadki.
Spędziliśmy pożytecznie i przyjemnie czas w firmie WABCO. GALERIA

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE PANU DYREKTOROWI I PRACOWNIKOM FIRMY ZA PRZYGOTOWANIE TEGO WSPANIAŁEGO SPOTKANIA I POŚWIECONY NAM CZAS!!!


16.10.2010

Wyjazd do Trzebnicy do św. Jadwigi

Św. Jadwiga Śląska urodziła się około roku 1179, była córką Bertolda IV, hrabiego Andechs (Bawaria) i Agnieszki, księżnej Rakuskiej. Wychowywała się w rodzinnej siedzibie nad jeziorem Amer. Wychowanie chrześcijańskie i formację intelektualną otrzymała w klasztorze benedyktynek w Kitzingen koło Würzburga, skąd wyszła.
W roku 1190 Jadwiga przeniosła się do Wrocławia na dwór księcia Bolesława Wysokiego, gdyż została upatrzona na żonę dla jego syna, Henryka. Miała wtedy zaledwie 12 lat. Henryk i Jadwiga stanowili wzorowe małżeństwo. Mieli pięcioro dzieci.
Po owdowieniu zamieszkała w klasztorze cystersek w Trzebnicy gdzie złożyła śluby zakonne. Zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia. Wyczerpana surowym życiem mniszki, zmarła 14 października 1243 r. Zaraz po jej śmierci do jej grobu w Trzebnicy zaczęły napływać liczne pielgrzymki. W 1267 roku została kanonizowana przez papieża Klemensa IV.

Również i my udaliśmy się na pielgrzymkę do św. Jadwigi. Wśród członków Liturgicznej Służy Ołtarza nasza schola brała szczególny udział przez przygotowanie oprawy muzycznej. Daliśmy z siebie wszystko i było pięknie. GALERIA

Święto Jadwigo, módl się za nami!


15.10.2010

Akcja „STOP 18”

W ubiegły piątek mieliśmy bojowe zadanie do wykonania. Razem z naszymi wychowawcami poszliśmy do pobliskich sklepów, by sprawdzić, czy sprzedawcy przestrzegają zakazu sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim.
Testowaliśmy aż osiem sklepów i w żadnym z nich nie sprzedano nam używek.
Po nieudanym zakupie ujawnialiśmy cel naszej akcji, rozdając sprzedawcom ulotki propagujące tę inicjatywę.
Jesteśmy dumni z naszych osiedlowych sprzedawców. Jednak czy wszyscy są tak samo uczciwi jak oni? GALERIA


28-29.09.2010

Urodziny i imieniny księdza Rafała

Z okazji urodzin i imienin pragniemy życzyć Księdzu:

Wytrwałości, spokoju i pogody ducha,
Wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze,
Zdrowia i wszelkiego szczęścia,
Światła tak Silnego i Jasnego, które przynosi błogosławieństwo samą swoją obecnością,
Opieki Matki Najświętszej,
Oraz Wielu łask Bożych.
Niech Bóg Jedyny prowadzi prostymi drogami.

Kierownik, wychowawcy i wychowankowie naszej świetlicy


1.09.2010

Początek roku szkolnego

Powrót po wakacjach jest ciężki. Każdy jest rozleniwiony i wspomina z utęsknieniem swobodny czas odpoczynku. Jednak w naszej świetlicy siostra i wychowawcy zrobili nam niespodziankę. Już w drugi dzień września mieliśmy dyskotekę, a w piękny październikowy dzień pojechaliśmy na wycieczkę do Sulistrowiczek.
A teraz czas wziąć się do nauki i czekać na kolejne wakacje! GALERIA


12 - 24.08.2010

Kolonia w Zakopanem

W góry, w góry, na łąki i na hale, w góry, w góry, gdzie góralki i górale!

Na dwa tygodnie oderwaliśmy się od zgiełku miejskiego i przenieśliśmy się w świat tatrzańskich gór. Czas upłynął nam nieubłagalnie, bo s. Rafała i ks. Rafał przygotowali dla nas wspaniałe wyprawy górskie i wiele atrakcji.
Ich współpracownikami byli: pani Iza, pani Ania, pani Justyna, pani Judyta, pani Dorota, pan Marcin i pani Asia. Najmłodszymi kolonistami byli Wojtuś i Radziu.
Na początku naszej koloni zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce, która zachwyciła nas przepięknymi komnatami solnymi.

Pierwszy dzień koloni spędziliśmy w naszym pensjonacie Józef na osiedlu Harenda. Słoneczna pogoda skłoniła nas do zabawy w basenie, który znajduje się na terenie ośrodka. Była frajda na całego! Wieczorem nasz kierowca – pan Stanisław, zawiózł nas na Krupówki, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki.

W czasie koloni odbyliśmy wiele wypraw do TPN i w same Tatry, po których oprowadzali nas dwaj panowie przewodnicy tatrzańscy: pan Tadeusz i pan Rajmund: na Rusinową Polanę, na Sarnią Skałkę, do Doliny Strążyska, do Hali Kondratowej i na Giewont, który stanowił nie lada wyzwanie dla nielicznych śmiałków. Mieliśmy też okazję wyjechać poza granicę kraju w Słowackie Tatry. Pan Tadeusz zaprowadził nas nad Srebrne Jezioro i towarzyszył nam w czasie jazdy kolejką linową na Łomnicę.
Dodatkowymi atrakcjami było wyjście na Gubałówkę i Spływ Dunajcem.Udało nam się tez zwiedzić trzy sanktuaria: Sanktuarium MB na Krzeptówkach, Sanktuarium MB w Ludźmierzu, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

W naszym pensjonacie tez mieliśmy różne atrakcje, jak: basen, dyskoteki, ognisko, karaoke i inne.
W poczet kolonisty przyjął nas Harnaś –ks. Rafał wraz z gaździnami- siostrą i naszymi paniami wychowawczyniami. Zorganizowali dla nas chrzest kolonisty, przez który przebrnęli wszyscy uczestnicy.

DZIĘKUJEMY siostrze Rafale, księdzu Rafałowi, Gminie Wrocław, naszym sponsorom, naszym wychowawcom i wolontariuszom oraz wszystkim uczestnikom koloni za to, że mogliśmy wspaniale spędzić czas i bardzo dobrze wypocząć.

„Góry nose góry nose góry te nose kumory, bukowe listecki, nase podusecki”! Hej!
„Góralu cy ci nie zal, góralu wracaj do hal”!
DZIĘKUJEMY!!! GALERIA


12 - 24.08.2010

Wakacje w Zakopanym !!!

Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame z Wrocławia organizuje kolonie w Zakopanym dla podopiecznych prowadzonej przez zgromadzenie Świetlicy Środowiskowej bł. Matki Teresy w dniach od 12 do 24 sierpnia 2010 r.
Zgromadzenie otrzymało częściową dotację z Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) na ten wyjazdowy wypoczynek dzieci i młodzieży "WYJAZDOWE LATO 2010"


25.06.2010

Wyjście na Pergolę i do Ogrodu Japońskiego

Piękna pogoda towarzyszy naszej radości rozpoczęcia wakacji.
Siostra Rafała i nasze kochane Panie zabrały nas na wycieczkę po Wrocławiu.
Była to niespodzianka! Udaliśmy się najpierw na Pergolę gdzie zobaczyliśmy pokaz fontanny multimedialnej, a później przenieśliśmy się w myślach i dosłownie do Japonii, a raczej do jednego malutkiego jej wycinka, do przepięknego Ogrody Japońskiego !!!
Zachwycaliśmy się pięknem przyrody stworzonym przez pomysłowość człowieka. Dziękujemy za tak wspaniałe rozpoczęcie wakacji, które nas zachęciło do poznawania piękna naszej Ojczyzny.
Życzymy wszystkim wspaniałych wakacjii !!!
My wybieramy się w sierpniu do ZAKOPANEGO i w PIENINY !!! Oczywiście już nie możemy się doczekać !!! GALERIA


25.06.2010

Koniec roku szkolnego

Dziś zakończenie roku szkolnego !!! W szkołach otrzymaliśmy świadectwa, a na nich potwierdzenie promocji do następnej klasy. Bardzo się cieszymy, że nasza całoroczna praca nie poszła na marne!
Serdecznie dziękujemy Siostrze Rafale, naszym wychowawcom świetlicowym:
P. Krystynie, P. Judycie i p. Ani oraz Księdzu Rafałowi i wszystkim wolontariuszom za ich trud włożony w uczenie nas i cierpliwość dla nas. Dzięki Nim możemy się dziś cieszyć z efektów !!!


14.06.2010

Wyjazd do Niedźwiedzic koło Chojnowa

Dużymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i z tej okazji pojechaliśmy na wycieczkę do Niedźwiedzic koło Chojnowa na festyn, na który otrzymaliśmy zaproszenie od Pani Dyrektor SP w Niedźwiedzicach - Violetty Urban.
Mogliśmy tam nie tylko trochę odsapnąć, ale też pochwalić się osiągnięciami, jakie dotychczas zdobyliśmy. Zaprezentowaliśmy przedstawienie „Mądrość Drzewa”, jak również nasze umiejętności taneczne i wokalne.
W Gimnazjum nr 2 w Chojnowie pracuje pani Marta, która pracowała w naszej świetlicy. Dołączyła ze swoimi uczniami do festynu i wraz z nauczycielami i rodzicami zadbała o to, by niczego nam tam nie zabrakło. Było wiele konkursów, zabaw, atrakcji i nagród, że nie zauważyliśmy jak nam szybko upłynął czas.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Violetcie Urban, Dyrektorowi Gim. nr 2 w Chojnowie Andrzejowi Urbanowi, Wicedyrektor - Lucynie Spes, Księdzu Dziekanowi i Księdzu Proboszczowi z Niedźwiedzic, pani Marcie, nauczycielom i rodzicom, dzięki którym spędziliśmy wspaniale czas! GALERIA


11.06.2010

Zajęcia metodą W. Sherborne

Instruktorką naszych zajęć była siostra Mariola Wijas ze Świebodzic. Pod jej ”czujnym okiem” wykonywaliśmy różne polecenia, mimo wielu barier, jakie każdy z nas posiada.
Weronika Sherborne w latach 60 opracowała metodę pod nazwą "Ruch Rozwijający". Korzeni metody należy szukać u R. Labama - twórcy gimnastyki ekspresyjnej, a także w doświadczeniach samej autorki.
Celem metody jest wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka i korekcja jego zaburzeń. Ruch jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Towarzyszy mu od chwili narodzin przejawiając się w różnych formach: w zabawie, w aktywnym wypoczynku oraz w codziennej pracy (domowej, zawodowej). Służy do wyrażania emocji, nawiązywania kontaktów i porozumiewania się. Dzięki tym zajęciom poznaliśmy lepiej siebie i otworzyliśmy się na innych.
DZIĘKUJEMY SIOSTRZE MAROLI ZA CZAS NAUKI I ZABAWY!!! GALERIA


26.05.2010

Nowy Magister !!!

W naszej świetlicy wielka radość, bo pani Judyta - nasza wychowawczyni obroniła pracę i otrzymała tytuł - MAGISTER !!!
Towarzyszyliśmy p. Judycie w trakcie zdawania egzaminów, sami jednocześnie mobilizując się z nauką, by choć trochę Jej dorównać.
Pani Judyto, GRATULUJEMY PANI SUKCESU !!!
Życzymy wielu radości w pracy zawodowej i dalszych sukcesów w nauce.


życzy cała wspólnota świetlicowa


24.04.2010

Wyjazd do Henrykowa

Do boju chłopcy!!!
Ministranci z Katedry wrocławskiej, a między nimi byli także nasi chłopcy ze świetlicy, wzięli udział w piątej Spartakiadzie w Henrykowie. Zawody odbyły się w przepiękny, słoneczny dzień.
Nasi przedstawiciele zdobyli trzecie miejsce w piłkę nożną, a jeden z nich – Patryk Gajdamowicz – drugie miejsce w szachy.
Kiedy chłopcy walczyli o medale, my, reszta ekipy bawiliśmy się równie dobrze grając w piłkę siatkową, koszykową oraz uczestnicząc w innych konkurencjach.
Wycieczka udała się znakomicie! Było super!!! GALERIA


05 - 10.04.2010

Wycieczka do Trójmiasta

Już w drugi dzień Świąt Wielkanocnych wyruszyliśmy w rejs naszym autokarem. Ster nad naszą trasą przejął Kapitan ksiądz Rafał, a nad naszym bezpieczeństwem Kapitan siostra Rafała. Dzielnie i wytrwale prowadzili nas do celu.
Wraz z nimi pasażerami naszego wirtualnego statku kierowała załoga w składzie: pani Krysia, pani Danusia, pan Wojtek, pani Ewa, pani Małgosia, pani Dorota, pani Basia, pani Ania, pani Iwona i pani Judyta.
Zwiedziliśmy wiele zabytków, muzeów oraz miejsc, które stanowią część naszej historii. Jednym z najbardziej atrakcyjnych muzeów było muzeum Stoczni Gdańskiej Solidarność w Gdańsku. Mieliśmy okazję poznać czasy, w których żyli nasi dziadkowie i rodzice.
Mogliśmy pospacerować po Parku Oliwskim, w którym znajduje się przepiękny Pałac Opatów. Inną atrakcją było Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, gdzie obserwowaliśmy jak opiekunowie trenują i karmią foki.
Byliśmy też na Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. W Gdyni zwiedziliśmy wspaniałe i bogate w wiele gatunków zwierząt wodnych akwarium oraz Muzeum Morskie - statek "Dar Pomorza".
Po tak intensywnym rejsie odpoczęliśmy na sopockiej plaży i na molo. Nasz Kapitan zabrał nas także do centrum miasta, gdzie widzieliśmy Krzywy Dom oraz staliśmy w miejscu oddalonym o 710 km od Zakopanego:)
Czas minął nam szybciej niż myśleliśmy i niestety trzeba zawijać do portu.
Do następnego razu! Ahoj!!! GALERIA


18.03.2010

Imieniny Pani Krysi i urodziny Łukasza

Imieniny - dzień radosny, pełen kwiatów, zapach wiosny,
Wszyscy złożyć chcą życzenia: zdrowia, szczęścia, powodzenia,
Niech Wam słońce zawsze świeci i niech czas radośnie leci,
Niech odejdą smutki, złości i powróci czas radości,
Te życzenia, choć z daleka płyną jak wpatrzona rzeka
i choć skromnie ułożone, są dla Ciebie przeznaczone.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

życzą dzieci i wychowawcy GALERIA08.03.2010

Dzień Kobiet

Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.
A one nas miłością na co dzień darzą i o naszym szczęściu nieustannie marzą.
Za ich trud i dobroć dziękujemy i z serca wszystkiego najlepszego im winszujemy!!!

życzą Młodzi Panowie


02.03.2010

S. Marcela z Brazylii w naszej świetlicy

Good afternoon, Bless Good!

Tak witaliśmy przedstawicielkę Rady Generalnej Sióstr Szkolnych de Notre Dame, która przyjechała z Rzymu na wizytację. Siostra Marcela pochodzi z Brazylii.
Miała okazję poznać nas i naszą świetlicę. Mogła dowiedzieć się co robimy na co dzień, jak spędzamy wolny czas na wakacje i na ferie oraz posłuchać jak śpiewamy:)
Dziękujemy serdecznie Siostrze za wizytę!

Thank you! Danke schon! GALERIA


26.02.2010

Droga Krzyżowa

"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie" - powiedział Pan Jezus do Apostołów.

Te słowa są ponadczasowe i dlatego także dzisiaj Pan Bóg przygarnia i wysłuchuje modlitwy dzieci.
Naszą modlitwą na drodze krzyżowej są nie tylko rozważania, ale również inscenizacja Męki Pańskiej. Siostra Rafała przygotowała wraz z nami scenki do poszczególnych stacji drogi krzyżowej.
Wszyscy w skupieniu oglądali i modlili się.

Niech nasz modlitwa dojdzie do Ciebie, Panie! GALERIA


21.02.2010

SZANTY 2010

"Ah, jak przyjemnie kołysać się wśród fal,

gdy szumi, szumi woda,a z wodą płynę ja!"

W taką wodną przygodę zabrał nas zespół "Zejman i Gar Kumpel" na tegorocznych szantach.
Wraz z nami na statku pojawili się podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach oraz z Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Obydwie instytucje również prowadzą Siostry Szkolne de Notre Dame.
Na czele naszego rejsu po Polsce stanął król Krak we własnej osobie.
Nauczyliśmy się śpiewać i tańczyć po flisacku oraz dowiedzieliśmy się skąd się biorą fale i kim była Syrenka warszawska. Bawiliśmy się wyśmienicie!

"Oj fajnie się czuję, kiedy świat faluje,

bo wiem doskonale skąd się biorą fale..!"

Do zobaczenia za rok! Ahojjjj!!!! GALERIA


01-06.02.2010

Półkolonia we Wrocławiu

dzień 1

Nasze półkolonie rozpoczęliśmy od jazdy figurowej w naszym wydaniu na wrocławskim lodowisku w Hali Orbita.
dzień 2

Udaliśmy się do kina w Pasażu Grunwaldzkim na Planeta 51 - grupa młodsza i Awator - grupa starsza.
dzień 3

Spędzilśmy na basenie we Wrocławskim Parku Wodnym, gdzie korzystaliśmy z rozmaitych atrakcji basenu.
dzień 4


Byliśmy na pięknym spektaklu pt:"Calineczka" w Teatrze Lalek we Wrocławiu
dzień 5

Miał ten dzień charakter wycieczkowo - edukacyjny, gdyż zwiedziliśmy Dzielnicę Czterech Świątyń, nazywaną również Dzielnicą Wzajemnego Szacunku lub Dzielnicą Tolerancji. Byliśmy zatem w Polskim Autokefalicznym Kosciele p.w. Narodzenia Bogarodzicy, w Synagodze żydowskiej pod Białym Bocianem oraz w Ewangelickim kosciele p.w. Opatrznosci Bożej.
Nie udało się nam zwiedzić koscioła sw. Antoniego, ale ze względu na znajomość specyfiki katolickich świątyń nie było to konieczne.
Każdego dnia po różnych atrakcjach zjadaliśmy przepyszne obiady w restauracji Impuls.
Dziękujemy Pani Bożenie i obsłudze za umożliwienie nam spożywania tam posiłków, miłą atmosferę i pyszne jedzonko!!!
6 dzień

Wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową do Łężyc k/ Dusznik Zdrój, gdzie moglismy zjeżdżać ze stoku na sankach i "jabłuszkach" w przepięknej zimowej scenerii gór.
Po szaleństwach na górce wyśmienicie bawiliśmy się na kuligu, a później przy ognisku z kiełbaskami. Aż żal było wracać! Galeria

Dziękujemy Gminie Wrocław za udzieloną dotację i wszystkim, którzy umożliwili nam przeżycie wspaniałych ferii!!!www.wroclaw.pl


29.01.2010

Urodziny p. Ani, p. Ewy i p. Wojtka

Kochani Solenizanci!
Życzmy Wam wiary, że wszystko ma sens,
nadziei, która obudzi Wasze serca
i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co już gdzieś przygasło,
miłości tak ogromnej, że nie można jej zatrzymać dla siebie. Sto lat!!! Galeria


25.01.2010

KARNAWAŁ !!!

Pierwszy miesiąc nowego roku to także czas karnawału, a zatem i okazja do wspólnej zabawy w naszej świetlicy. Wśród przebierańców pojawiły się takie postacie jak: hopiska, aniołek, duszek, potworek, klaun, rajdowiec, czarownica i księżniczka. Głównymi atrakcjami balu były konkursy, zwłaszcza na najpiękniejsze przebranie oraz tańce integracyjne. Zabawa była bardzo udana!
Czas płynie nam szybko i przyjemnie w oczekiwaniu na ferie i atrakcje, z których będziemy mogli skorzystać w czasie naszych półkolonii, które zaczniemy już na początku lutego. Galeria


10.01.2010

Życie w świetlicy !

W czasie deszczu dzieci się nudzą...a w mrożne zimowe dni nie! Poza pilnym odrabianie lekcji i uzupełnianiem braków znajdujemy czas także na różne zajęcia.
Pani Krysia i Pani Ania prowadzą zajęcia plastyczne, których owocem są, m. in. nasze prace o tematyce zimowej. Siostra Rafała i Pani Judyta uczą różnych piosenek oraz pieśni religijnych, jak również chętnych - gry na gitarze, pan Łukasz przeprowadza fantastyczne doświadczenia chemiczne. W zabawach sportowych prześcigamy się w pomysłach. Bardzo lubimy czas przy komputerach. Wielkim wyzwaniem są zajęcia teatralne. I tak możemy wyliczać...!
Oczywiście baaaaardzo lubimy wycieczki i wyjścia do różnych ciekawych miejsc!
Jednym słowem - nie nudzi się nam w świetlicy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pobyt w świetlicy sprawia, że czujemy się wspaniale!!!

Dziękujemy Zgromadzeniu Sióstr Szkolnych de Notre Dame, Gminie Wrocław i tym wszystkim, dzięki którym ta świetlica istnieje i może działać!!! Galeria


21.12.2009

WIGILIA 2009

Rok naszej pracy w świetlicy zakończyliśmy wspólnym świętowaniem Narodzenia Pańskiego w poniedziałek 21 grudnia. Najpierw wystawiliśmy jasełka dla naszych zaproszonych gości – DOBRODZIEJÓW świetlicy, a następnie w czasie wspólnej wigilii zadbaliśmy o podtrzymanie bożonarodzeniowych polskich tradycji.
Wszystkim naszym Dobrodziejom i Przyjaciołom pragniemy złożyć życzenia, które płyną z naszych serc, przepełnionych miłością Bożej Dzieciny:
Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa,jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy,jest Boże Narodzenie.


Z najlepszymi życzeniami błogosławieństwa Bożego i wielkiej radości na te Święta
i cały następny rok - Dzieci, Siostry, wychowawcy i wolontariusze naszej świetlicy Galeria


17, 18 i 22.12.2009

Jasełka

Bieganina, szykowanie dekoracji, strojów, pisanie scenariusza, kupowanie prezentów, pisanie zaproszeń, gotowanie potraw, próby...uff!
Przed świętami mieliśmy dużo pracy, ale cieszymy się, że nasz trud nie poszedł na marne. Pod przewodnictwem naszej Siostry przygotowaliśmy jasełka w formie pantomimy.
Nasze audytorium 17 i 18 grudnia zapełnili uczniowie SP nr 84 przy ul. Górnickiego i ich zaproszeni goście - przedszkolaki z pobliskich Przedszkoli.
22 grudnia nasze jasełka przedstawiliśmy dla pracowników firmy WABCO, którzy wspierają działalność naszej świetlicy. Dziękujemy im za wszelką pomoc i życzliwość! Mamy nadzieję, że te chwile radości, wzruszenia i zadumy w czasie jasełek stanowią najlepszy wyraz naszej wdzięczności za ich dobroć i okazane nam serce. Galeria


07.12.2009

św. Mikołaj przyszedł - HURRRRRA !!!!

Ho, ho, ho – w poniedziałek gdy przyszliśmy do świetlicy, myśleliśmy, że św. Mikołaj w tym roku o nas zapomniał. Mijał czas i ……nic! Siedzieliśmy smutni. Jednak na zakończenie świetlicy Siostra Rafała poprosiła żebyśmy poszli na spacer do auli katechetycznej. Dziwiliśmy się dziwnej wycieczce, ale nie wątpiliśmy, że będzie fajna, bo tak zawsze jest na naszych wycieczkach. Zajęliśmy sobie miejsca na krzesłach i czekamy co dalej???
Wreszcie - odwiedził nas św. Mikołaj z pięknych Aniołem. Przynieśli wiele podarunków. Radości nie było końca. Mieliśmy również możliwość zrobienia sobie zdjęć z niezwykłymi Gośćmi z Nieba. Zapraszamy do naszej Galerii


01.12.2009

ADWENT 2009

Czas oczekiwania na narodziny radości;
dobre słowa napisane przyjazną ręką do bliskich sercu ludzi;
w ten czas spokojny bez zabaw i zgiełku
niech nikt się nie nudzi.
W oczekiwaniu nadzieja na życzenia, co się spełnią;
na miłość, co ludzi zmienia;
na dobro, co zło zwycięży.
(…) GALERIA


/Autor nieznany/28 - 29.11.2009

Wycieczka do Pragi czeskiej

Warszawa da się lubić...ale nie tylko nasza stolica. W ostatni weekend listopada odwiedziliśmy stolicę Czech. Wycieczkę zasponsorował NIEZNANY nam DARCZYŃCA, zorganizowała firma Wratislavia Travel z Wrocławia.

Mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe arcydzieła sztuki, jak katedra, która ma aż czterech patronów: św. Wacława, św. Wojciecha, św. Wita i św. Jana Nepomucena. Usytuowana jest w kompleksie Zamku na Hradczanach. Jest przykładem typowej mieszanki stylów architektonicznych. Jest duchowym symbolem Czech i jednym z najcenniejszych zabytków miasta Pragi.

Zwiedziliśmy też przepiękny praski stary rynek. Znajduje się tam Kościół Marii Panny przed Tynem, który jest szarą, gotycką bazyliką i najbardziej imponującym obiektem sakralnym w tym mieście. Zdecydowanie najciekawszym budynkiem i główną atrakcję Rynku Staromiejskiego w Pradze jest Ratusz Staromiejski. Ozdobę ratusza stanowią drewniane drzwi i XV-wieczny zegar astronomiczny.
Również Most Karola na Wełtawie robi niesamowite wrażenie, to chyba najsłynniejsze miejsce w Pradze. Widać z niego najpiękniejsze zabytki starego miasta.

Byliśmy także w dzielnicy żydowskiej, zwanej Jozefov, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć synagogę Maisla. Poza tym widzieliśmy też kompleks budowli, zwanych Klementinum, który był kiedyś żywym centrum szkolnictwa i kultury. Pan przewodnik zaprowadził nas też do Kościoła Marii Panny Zwycięskiej, gdzie znajduje się cudowna figurka Praskiego Dzieciątka Jezus. Tam też udał się papież Benedykt XVI, gdy przybył do Pragi we wrześniu tego roku. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy świętej w języku polskim w kościele św. Idziego, którą uświetnił krakowski chór.

Dziękujemy bardzo serdecznie firmie Wratislavia Travel oraz Pani Małgorzacie, Panom: Adamowi, Grzegorzowi i Tomaszowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjazdu za wspaniale spędzony czas w Pradze, pobyt w hotelu, posiłki oraz pełne zaangażowanie w to, aby ten wyjazd był wspaniały. DZIĘKUJEMY!!! GALERIA


26.11.2009

Przedstawienie "Niesamowite przygody pana Koziołkiewicza

Uczestniczyliśmy dziś w przepięknym przedstawieniu Teatru Pantomimy. Rzeczywiście przygody Pana Koziołkiewicza były niezwykłe. Pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć aktorów z Teatru Pantomimy w „akcji”. Podziwialiśmy mowę gestami, ruchem i muzyką. Siedzieliśmy na widowni jak zauroczeni i pełni podziwu. Dziękujemy naszym darczyńcom za umożliwienie nam zobaczenia spektaklu i dostarczenia tylu wspaniałych i niezapomnianych przeżyć. GALERIA


20.11.2009

Imieniny siostry Rafały, Pani Reni i Pana Janusza

Nasi KOCHANI przyjmijcie najlepsze życzonka:
pieknego w życiu słonka;
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak SMOK !!!! GALERIA


20.11.2009

Zwiedzanie TEATRU POLSKIEGO we Wrocławiu

Pięknie nam się rozpoczął dzień. Słoneczko nam w drodze przyświecało. Udaliśmy się tym razem do Teatru Polskiego, by zobaczyć od kulis jego pracę. Naszym przewodnikiem był Pan Leszek Nowak, który pokazał miejsca, w których przygotowywane jest przedstawienie. Tak, nie tylko na scenie aktorzy przygotowują się przez próby do przedstawienia. Dziś zobaczyliśmy cały sztab ludzi zaangażowanych w to wspaniałe widowisko: krawców, szewców, perukarzy, techników, montażystów, scenografów, stolarzy, akustyków i wielu, wielu innych ludzi wykazujących się wielkim artyzmem, abyśmy zobaczyli już tylko końcowy efekt ich pracy podczas spektaklu.
Dziękujemy za tę wspaniałą wycieczkę po teatrze i za to uświadomienie nas o ciężkiej pracy mnóstwa ludzi oddanych teatrowi całym sercem i swoimi talentami. Dziękujemy Dyrekcji Teatru polskiego i wszystkim jego Pracownikom za serdeczne i ciepłe przyjęcie nas u siebie. GALERIA


24.10.2009

Urodziny P. Judyty, p. Kasi i P. Marcina

Droga Pani Judyto, Pani Kasiu i Panie Marcinie pamiętamy o Waszym święcie i dołączamy się do wszystkich życzeń, dziękując Wam za Wasz trud i wszelką pomoc nam udzielaną i życzymy: Ile w ulu pszczół robotnic, ile pociąg mija zwrotnic, ile kwiatów liczy łąka, ile kropek ma biedronka, ile gwiazdek jest na niebie. Tyle szczęścia bez cienia goryczy!!! GALERIA


17.10.2009

Pielgrzymka do Trzebnicy

17 października ruszyliśmy na pielgrzymka autokarową do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Wybraliśmy się wraz z ministrantami z Wrocławia i okolic. Święta Jadwiga i wychowywała w 1178 roku w zamku Andechs w Bawarii. Była żoną króla Polski Henryka I Brodatego, dzięki czemu była fundatorką kościołów i klasztorów, w tym klasztoru sióstr cysterek w Trzebnicy Prowadziła też działalność dobroczynną, starała się o pomoc chorym i ubogim – zorganizowała działalność wędrownego szpitala dla ubogich, otworzyła szpital dla trędowatych w Środzie Śląskiej, kolejną placówkę leczniczą założyła w Trzebnicy. Święta Jadwiga uczy nas życia prawdziwie chrześcijańskiego, którego celem jest służba wszystkim potrzebującym bez względu na to jakie role w życiu się pełni. GALERIA


16.10.2009

Różaniec i Dzień Papieski

„Zdrowaś Mario, łaskiś pełna, Pan z Tobą…” Tymi słowami modlimy się codziennie w Kościele św. Krzyża o godzinie 17.00. W bardziej owocnym zrozumieniu i przeżyciu poszczególnych tajemnic różańcowych przedstawiamy je w formie scen z życia Pana Jezusa i Jego Matki. Nasze talenty artystyczne mogliśmy przedstawić także z okazji Dnia Papieskiego, który obchodzimy co roku 16 października jako wspomnienie wyboru Karola Wojtyły na papieża w roku 1978. Pod kierunkiem siostry Rafały przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny, w którym Jan Paweł II opowiadał o swoim życiu. GALERIA


29.09.2009

Urodziny i imieniny Księdza Rafała

Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam… Kochany Księże Rafale! Z okazji okrągłych rodzinek życzymy Księdzu: Dużo zdrowia w tej niełatwej pracy duszpasterskiej, Pokoju serca w chwilach trudnych i wymagających, Radości, która jest wspaniałym darem Ducha Świętego, Wiary, która nigdy nie gaśnie, a która płonie w sercach, tych których Pan Bóg Księdzu powierzył oraz realizacji tak wielu marzeń, tych małych i tych większych. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!! GALERIA


18.09.2009

Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych

Celem naszej pielgrzymki były dwa sanktuaria. Pierwszym było Gidelskie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych położone w Gidlach niedaleko Częstochowy, a drugim – Jasna Góra. Wraz z nami wyruszyła Liturgiczna Służba Ołtarza z parafii katedralnej oraz schola z Długołęki. Oprócz naszych wychowawców i s. Rafały pojechali z nami diakon Wojtek, kleryk Rafał oraz ksiądz Krzysztof. W czasie drogi modliliśmy się w prywatnych intencjach oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę, a także, wraz ze scholą z Długołęki, śpiewaliśmy pieśni religijne. Centrum naszej pielgrzymki była Eucharystia sprawowana w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem Ks. Bp Andrzeja Siemieniewskiego przy asystencji Metropolity Wrocławskiego Ks. Bp Mariana Gołębiewskiego oraz Ks. Bp Janiaka. Oprawę liturgiczna przygotowali nasi klerycy z MWSD oraz dziewczyny ze scholi z Długołęki. Naszą wędrówkę zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Wróciliśmy napełnieni łaską Bożą i nadzieją na wysłuchanie naszych próśb i potrzeb. GALERIA


02.09.2009

Początek roku szkolnego i świetlicowego 2009/ 2010

Po jakże udanym czasie wypoczynku wróciliśmy do naszych szkół i do naszej świetlicy. Nowy rok rozpoczęliśmy od wspólnego ogniska ze Służą Liturgiczna Ołtarza z Parafii Katedralnej. W tym roku z powodu remontu klasztoru Sióstr musimy przenieść się do innego miejsca. Dzięki pomocy Pana Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Dominika Golemy, Pani Dyrektor Wydziału Edukacji Marii Iwony Bugajskiej oraz Pan Andrzej Pacholczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84 udostępnił nam pomieszczenia tej szkoły do nauki i zabawy przy ulicy Świętokrzyskiej. Dziękujemy serdecznie za wszelką pomoc władzom miasta oraz szkoły, w której możemy uczestniczyć w naszych zajęciach. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz młodzież, którzy chcą miło i pożytecznie spędzić ten rok szkolny do sali nr 6 w SP nr 84 przy ulicy Świętokrzyskiej! Zapraszamy! GALERIA


27.06. - 06.07.2009

Kolonia w Zakopanym !!!


Dzień pierwszy
Leje…jak z cebra…a my w drogę! Nic nas nie zraża. Uśmiech od ucha do ucha i ruszamy na kolejną wakacyjną przygodę. Towarzyszyć nam w niej będą: s. Rafała, ksiądz Rafał, pani Ania, pani Iza, pani Judyta i pan Marcin. Naszą kolonię rozpoczęliśmy od dyskoteki. Bawiliśmy się wyśmienicie:)
Dzień drugi
Udało nam się uciec przed ulewą, która dopadła wrocławian, ale modlimy się o poprawę pogody. Już na następny dzień nasze prośby zostały wysłuchane. Po mszy świętej, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, przywitało nas piękne słoneczko. Po powrocie do pensjonatu przygotowaliśmy wraz z naszymi wychowawcami nazwę, herb i okrzyk grupy. Mamy więc 4 grupy. Po obiadku udaliśmy się na szlak i ruszyliśmy na pierwszą górską wyprawę. Wróciliśmy z niej kolejką linową. A potem…dyskoteka! Jednym słowem udany dzień.
Dzień trzeci
Hej ho, hej ho, w góry by się szło…dzisiaj wyruszamy do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Już na progu parku naszym oczom ukazał się przepiękny krajobraz. Wraz z maszerującymi turystami podążyliśmy Doliną Kościeliską. Naszym celem była Jaskinia Mroźna. Nazwa sugeruje stan temperatury wewnątrz jaskini:)) ale nas nic nie przeraża! Przebyliśmy całą drogę podziwiając cudowne działo natury. W drodze towarzyszył nam ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski. Po powrocie do pensjonatu odpoczęliśmy trochę. Wieczorem poszczególne grupy zaprezentowały swoją pracę. Potem uczestniczyliśmy we Mszy świętej, którą odprawił dla nas ksiądz Rafał. I to koniec kolejnego dnia…ah! szkoda, że tak szybko ten czas ucieka…
Dzień czwarty
Kolejny dzień naszej koloni rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego TPN, w którym oglądaliśmy filmy o TPN i poznaliśmy historię i pracę TOP - u. Potem byliśmy w pustelni świętego brata Alberta. Niedaleko niej znajduje się kaplica tego zakonnika, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Potem dalej ruszyliśmy na szlak. Najpierw Kalatówki, potem Hala Kondratowa. Byliśmy zachwyceni! Na koniec dnia oczekiwana dyskoteka:)
Dzień piąty
Dzisiaj czekała nas długa, ale fascynująca wyprawa na Kasprowy Wierch. Na szczyt podjechaliśmy kolejką linową, gdzie na samym szczycie ksiądz Rafał odprawił nam Mszę świętą. Niebiańskie uniesienia! Potem część z nas wróciła kolejką, a pozostali zeszli szlakiem. Cudowne krajobrazy! Żadne pamiątki czy zdjęcia nie oddadzą tego, co zobaczyliśmy. Widzieliśmy też przepiękny Czarny Staw. Wyczerpani, ale bardzo zadowoleni! Tak niewiele trzeba do szczęścia…
Dzień szósty
Nie lej descu, nie lej, bo cię tu nie tseba…omiń góry, lasy, zawróć się do nieba! Tę piosenkę śpiewaliśmy w czasie dzisiejszej trasy do Doliny Chochołowskiej. Jak to w górach…raz słońce, raz deszcz. Na całe szczęście w drodze powrotnej mieliśmy piękną pogodę, co wprawiło nas w bardzo dobry nastrój. Na koniec dnia jak zwykle dyskoteka!
Dzień siódmy
Dzisiaj mamy trochę odpoczynku od pieszych wypraw w góry. Jedziemy do miasta i poza jego teren. Najpierw udaliśmy się do Sanktuarium MB na Bachledówce oraz do położonej niedaleko kaplicy ojców Paulinów w miejscowości Ząb. Potem pojechaliśmy do Sanktuarium w Ludźmierzu, gdzie pokłoniliśmy się MB Królowej Podhala. Zwiedziliśmy również ogród różańcowy tuż przy Sanktuarium. Ostatnim etapem naszej wycieczki były Krópówki. mogliśmy tam kupić pamiątki i zjeść loda albo dobre ciacho. Nasz kolejny dzień zakończyliśmy Mszą świętą.
Dzień ósmy
To już niestety ostatni dzień naszych pieszych wędrówek po przepięknych Tatrach. Podzieliliśmy się na dwie grupy: jedna wyruszyła do Morskiego Oka, a druga do Doliny Pięciu Stawów. Trasa nie była łatwa, ale za to widoki jakie mieliśmy okazję podziwiać zauroczyły nas i zachęciły do powrotu w to cudowne miejsce. Na koniec dnia mieliśmy jeszcze dość sił by bawić się na powietrzu. Hej górale i góralicki weźcie nas do swej gromadicki!
Dzień dziewiąty
Dzisiaj wyruszyliśmy w Pieniny. Zwiedziliśmy dwa zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Pan przewodnik pokazał nam również Trzy Korony, a także spływ Dunajca. Niestety nie starczyło nam czasu, by zdobyć kolejny szczyt i popłynąć spływem. Dotarliśmy również do miejscowości Dębno. Tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej w przepięknym 500 – letnim kościele p.w. św. Michała Archanioła. Byliśmy pod wrażeniem piękna tego niesamowitego miejsca. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym mieliśmy okazję podsumować nasz wspólny wyjazd i podziękować sobie wzajemnie za wspaniale spędzony czas.
Dzień dziesiąty
Niestety to jest już koniec…Dziś wracamy do Wrocławia. Smutno nam i łezki w oku się kręcą :-(((. Na długo pozostaną nam w pamięci wszystkie te miejsca, które zobaczyliśmy i ludzie, których spotkaliśmy w tych dniach. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do naszej radości z pobytu w tak przepięknym miejscu jakim jest Zakopane. GALERIA


16.06.2009

Wycieczka do Żagania

To już jest koniec…roku szkolnego i tym samym w naszej świetlicy. Wyjątkowo uczciliśmy ten dzień „wyjazdowo”. Wybraliśmy się do pani Izy i Wojtusia:)do Żagania, aby trochę pozwiedzać i dobrze się bawić. Byli z nami nasi przyjaciele świetlicy: Ks. Rafał, Pani Renia, Pan Janusz, Pani Małgosia, nasi wolontariusze: Pani Ola i Asia, a po drodze zabraliśmy ze sobą Panią Martę i Pana Piotra wraz z ich wiernym ochroniarzem - psem Axą. Pani Iza zorganizowała dla nas zwiedzanie Muzeum Martyrologii Alianckich Jeńców Wojennych, a także jednostki wojskowej. Potem ognicho i zabawy na świeżym powietrzu na łonie natury. Cudnie! Lepszego zakończenia naszej pracy w świetlicy nie mogliśmy sobie wymarzyć…:) A teraz przygotowujemy się do WAKACJI !!!!!!! GALERIA


13.06.2009

Pielgrzymka do Krzeszowa

Wędruj z nami do Matki wyruszamy, miłością gnani do Jej bram…bram Sanktuarium Matki Bożej w Krzeszowie. To właśnie tam odbyła się III Ogólnopolska Pielgrzymka służby liturgicznej, której hasłem była słowa św. Pawła „Dla mnie żyć – to Chrystus” (Flp 1, 21). Wraz z ministrantami z parafii katedralnej mieliśmy możliwość uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył J. E. Ks. Bp dr Stefan Cichy, biskup diecezji legnickiej. Następnie posililiśmy się „miejscową” grochówką i wypiekami krzeszowskich gospodyń. Czas umilił nam poznański zespół muzyki chrześcijańskiej „Pinokio Brothers”. Zwiedziliśmy też sanktuarium i modliliśmy się wraz z wszystkimi uczestnikami na nabożeństwie czerwcowym. Przy pięknej, choć wietrznej pogodzie zawierzyliśmy Matce Bożej nasze wszystkie świetlicowe potrzeby i marzenia:) zwłaszcza nasz wakacyjny wyjazd w góry. Królowo Polski, módl się za nami! GALERIA


11.06.2009

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Każdego roku nasza świetlica czynnie uczestniczy w Uroczystości Bożego Ciała. Nasi koledzy i koleżanki niosą piękne sztandary, poduszkę z różańcem, a wszystko po to by oddać cześć Panu Jezusowi, który wychodzi na ulice naszych miast i wiosek, by nam błogosławić, by być z nami tam gdzie jesteśmy. Dziękujemy Ci Panie Jezu za Twoją Miłość do nas !!! GALERIA


02.06.2009

Rejs statkiem „Driada” po Odrze

Wspaniały dzień panie Kapitanie, warunki pogodowe sprzyjające, załoga gotowa, pasażerowie na miejscach, możemy wyruszać w rejs… Zajęliśmy nasze miejsca i popłynęliśmy. Załoga, w składzie pracowników Rady Osiedla Stare Miasto, przygotowała dla nas przepyszne jedzonko:) i zadbała o nasze bezpieczeństwo. W rejsie towarzyszyli nam panowie policjanci i pani policjantka z Komendy Głównej we Wrocławiu. Ekipie policyjnej towarzyszył „Komisarz Lew”:) Po udanym rejsie mogliśmy uczestniczyć w pokazie tresury psów. Ale nam się podobało! Serdecznie dziękujemy Radnym Osiedla Stare Miasto, Wrocławskiej Policji i wszystkim, którzy zapewnili nam tyle atrakcji i zorganizowali ten wspaniały dzień. GALERIA


31.05. i 01.06.2009

OBCHODY DNIA DZIECKA !!!

W przepiękną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakorzenioną w tradycji chrześcijańskiej, mogliśmy cieszyć się i naszym świętem – Dniem Dziecka. Z okazji „Wrocławskiego Święta Rodziny – Rodzina nadzieją Wrocławia” na Wyspie Słodowej mogliśmy się dołączyć do organizowania imprezy i przygotowaliśmy występ prezentujący nasze talenty oraz zaangażowanie w działalność świetlicy. Najpierw „wystawiliśmy” krótką sztukę na podstawie opowiadania Bruno Ferraro „Szlachetne drzewo”. Wszyscy nas podziwiali i gratulowali nam i naszym wychowawcom pomysłu na zaprezentowanie się. Potem zaśpiewaliśmy trzy piosenki, aby móc pokazać swoje możliwości wokalne. I niestety na tym musieliśmy zakończyć, gdyż nagle rozszalała się burza… :-( GALERIA

Na następny dzień, czyli w DZIEŃ DZIECKA siostra Rafała zaproponowała nam wyjście do kina na film pt. „17 Again” z naszym ulubionym aktorem Zakiem Efronem. Jak zwykle ten wyjątkowy dla nas dzień był pełen wrażeń i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!


22 - 23.05.2009

Wycieczka do Warszawy

Warszawa da się lubić…mimo deszczu, zmęczenia jazdą autokarem, niewyspania…nasz kolejny wyjazd możemy uznać za udany. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Sługi Bożego Ks.Jerzego Popiełuszki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaskoczyła nas niezwykła pomysłowość jego twórców i żywy przekaz tamtych bolesnych wydarzeń. Poznaliśmy prawie namacalnie historię powstania oraz życia naszych rodaków, którzy walczyli w obronie wolności naszej ojczyzny, bo wśród odgłosów walki widzieliśmy ich cierpienia. Następnie udaliśmy się do Niepokalanowa na miejsce naszego noclegu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w mszy świętej, w czasie której modliliśmy się w intencji księdza Rafała, który 23 maja obchodził piątą rocznicę święceń kapłańskich. Na następny dzień ruszyliśmy spod Pałacu Kultury w kierunku centrum Stolicy. Po drodze widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Kolumnę króla Zygmunta, Pałac Prezydencki i Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Najbardziej jednak urokliwym miejscem w Warszawie są Łazienki Królewskie, gdzie można zobaczyć przepiękną architekturę w stylu teatru greckiego, pierwszy biały dom, jak również spotkać różne gatunki zwierząt, jak pawie, kaczki, wiewiórki. Zachęcamy wszystkich do zwiedzenia naszej Stolicy, bo tutaj serce można zgubić…;) GALERIA


09.05.2009

Święto bł. Matki Teresy

Dziś na całym świecie jest obchodzone święto Bł. Matki Teresy Gerhardinger, która jest PATRONKĄ także naszej świetlicy !!!
KIM BYŁA BŁOGOSŁAWIONA MATKA TERESA ???

silna wiarą...
zawsze szukająca woli Bożej...
zabiegająca o jedność...
odpowiadająca na naglące potrzeby czasu...
szczególną troską otaczająca ubogich...
realizująca dalekosiężne zamierzenia wychowawcze...
Założycielką Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, które jest wspólnotą międzynarodową obecną w 35 krajach świata.


Dziękujemy Ci bł. Matko Tereso, że codziennie czuwasz nad nami, wypraszasz nam potrzebne łaski do dobrego życia, opiekujesz się nami i naszymi rodzinami. Dziękujemy za Siostry, które naśladują Ciebie i służą nam, byśmy mogli stawać się coraz lepszymi uczniami Pana Jezusa i dziećmi Maryi. GALERIA


30.04.2009

Wyjście do Parku Wodnego

Plusk…i już w wodzie…taki odgłos słychać było w aqua parku, w którym dzisiaj pływaliśmy. Było tak wiele atrakcji, że nie zdążyliśmy z wszystkich skorzystać. Najbardziej cieszyliśmy się ze zjeżdżalni, rwącej rzeki i fali. Ah! jak przyjemnie kołysać się wśród fal, gdy szumi, szumi woda, a z wodą płynę ja! Był to wspaniały przedsmak wakacji! Jak na razie wracamy do domów na długi majowy weekend! Jupii !!! GALERIA


25.04.2009

Wycieczka do Henrykowa na Spartakiadę

Tegoroczna IV Spartakiada Służby Liturgicznej Ołtarza w Henrykowie rozpoczęła się uroczystą Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i Jana Chrzciciela. Organizatorem rozgrywek sportowych było MWSD i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie. Nasi ministranci mogli wziąć udział w turnieju piłki nożnej, koszykówki, biegu sztafetowym, konkursie biblijnym i wielu innych atrakcjach. Ci którzy nie uczestniczyli w spartakiadzie wraz z siostrą Rafałą, siostrą Katarzyną, księdzem Adamem, księdzem diakonem Jarkiem i panią Judytą korzystali ze świeżego powietrza i wspaniałej pogody oraz możliwości zwiedzania Opactwa cysterskiego. Wszyscy wróciliśmy wypoczęci i zadowoleni. Dziękujemy organizatorom i gospodarzom spartakiady za trud włożony w to, abyśmy mogli wspaniale spędzić czas i dobrze się bawić. GALERIA


24.04.2009

Dzień sportu

Do biegu gotowi? Start! Te i inne sportowe okrzyki dało się słyszeć z ogrodu sióstr. Naszym rozgrywkom wiosenno - sportowym towarzyszyły emocje i zapał do walki. Wśród dyscyplin, w których rywalizowaliśmy między sobą były: rzut do celu, ping-pong, bieg na 100 metrów, badminton i skakanka. Pierwsze miejsca w tych konkurencjach zajęli: Michał Raczyński, Darek Rapacki, Adrian Kroczyński i Wioleta Rapacka. Zwycięzcom gratulujemy!. GALERIA


08.04.2009

Spotkanie przedświąteczne

Och, jaki piękny dzień! Wspaniały czas na poszukiwanie prezentów od Zajączka. Ten pomysłowy Dobrodziej umieścił dla nas upominki w ogrodzie sióstr. Mieliśmy więc nie lada zadanie odnalezienia tych skarbów. Udało się! Kolejne atrakcje przygotowały dla nas panie wychowawczynie. Był bieg z łyżkami i wydmuszkami, "strzelanie" do wydmuszek, odgadywanie odgłosów zwierząt i inne zabawy. Nie zabrakło też czasu na złożenie sobie życzeń i podzielenie się jajkiem, symbolem nowego życia, które daje nam Pan Jezus. GALERIA
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy składamy najlepsze życzenia wszystkim naszym kochanym Dobrodziejom i Przyjaciołom świetlicy:

„Potrzebujemy Ciebie, Zmartwychwstały Panie
My,ludzie trzeciego tysiąclecia!
Zostań z nami teraz i po wszystkie czasy.
W Ciebie wierzymy, w Tobie pokładamy nadzieję,
Bo Ty jeden masz słowa życia wiecznego.”
(Jan Paweł II)

Przeżywając z wiarą tajemnicę Wielkiej Nocy,która objawiła potęgę, moc i miłość Ukrzyżowanego Odkupiciela świata, życzymy aby radość Wielkanocnego Poranka napełniła serca radością i pokojem.


03.04.2009

Bardzo pracowicie jest u nas !!!

Jak zwykle nie próżnujemy w świetlicy, a zwłaszcza przed świętami. Już od początku Wielkiego Postu robimy pisanki, koszyczki i inne ozdoby do święconki i na świąteczny stół. Dzięki zebranym pieniążkom będziemy mogli pojechać na letnią kolonię do Zakopanego. Pracujemy więc wszyscy zwarci i uśmiechnięci ;)). W międzyczasie zawitał do nas pan Michał, który jest ratownikiem medycznym. Opowiedział nam o swojej pracy i zaprezentował sprzęt ratujący ludzkie życie. Mogliśmy też dowiedzieć się jak reagować w razie wypadku i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dziękujemy panu Michałowi za tę cenną lekcję i poświęcony nam czas!!! GALERIA


02.04.2009

WITAJ WIOSNO !!! :-D

Naplotkowała sosna
Że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
- Przyjedzie pewno furą…
Jeż się najeżył srodze:
- Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął : - Ja nie wierzę,
Przyjedzie na rowerze.
(…)

A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiatki za nią spieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią –Witaj wiosno!

/Jan Brzechwa/


Hurra! Nareszcie możemy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się więc na Wyspę Słodową niedaleko naszej świetlicy. Znajduje się tam plac zabaw, na którym mogliśmy do woli wspinać się, ślizgać, biegać, skakać…to nasz żywioł! Witaj nam wiosno tak utęskniona i dołącz do naszego grona! GALERIA


01.03.2009

Szanty - Hej! Ho! Ahoj!

Marynarze do wioseł, kapitan do steru! Wypływamy na rejs. Taką wyprawę do „Oceanów ciekawostek” odbyliśmy dzisiaj na 20 – tym jubileuszowym spotkaniu z piosenką żeglarską i muzyką folk we wrocławskiej Hali Stulecia. Dekoracje, muzyka i niezwykła atmosfera wprowadziły nas w świat marynarzy i piratów. „Hej, ho żagle start, ciągnij linę i się baw! Hej, ho śmiało steruj, statkiem, który jest z papieru…”, „Roboty po łokcie i statek jest w porcie, roboty po uszy i może wyruszyć…”. Tych i wielu innych szant nauczyli nas członkowie zespołu „Zejman i Garkumpel” na czele z kapitanem panem Mirosławem Kowalewskim. Hej, ho! było wesoło, ale czas wracać do portu…Ahoj! Do następnego spotkania! GALERIA


19.02.2009

Karnawał trwa! Jedziemy więc do pana Marcina, który zawsze wspaniale nas gości.

Jak zwykle było dużo zabawy, tańców, śpiewu i... słodyczy! Mieliśmy też okazję do świętowania urodzin naszych "świetlicowiczanek" i "świetlicowiczanina":). Paulina ukończyła 13 lat, Patrycja 12 lat, a Michał - 11 lat - życzymy Im Wszystkiego Co Najlepsze!!! :-D. Zajadaliśmy się pysznymi tortami i innymi smakołykami. Dziękujemy panu Marcinowi i wszystkim, którzy przygotowali tę zabawę oraz starali się, abyśmy miło i wesoło spędzili czas. Dziękujemy! GALERIA


26-31.01.2009

ZIMOWISKO W ŁĘŻYCACH

Nasze tegoroczne ferie trwały od 26 do 31 stycznia. Tym razem pojechaliśmy do Łężyc położonych w Górach Stołowych. Z Wrocławia wyjechaliśmy o godzinie 10.00. Już nie mogliśmy się doczekać. Z drugiej strony jest nam smutno bo brakuje nam Siostry, która jest w szpitalu i leczy nóżki oraz pani Izy, która oczekuje dzieciątka. Siostrę zastępuje nasz ksiądz Rafał. Jego pomocnikami są pani Ania, pan Marcin, pani Basia i pani Judyta. Jak zwykle czekało nas wiele atrakcji i zabawy. W tym roku tematem ferii był karnawał. Dlatego tańczyliśmy do upadłego na dyskotekach i śpiewaliśmy piosenki z karaoke oraz z filmu High School Musical. Mieliśmy sporo śniegu, więc często wybieraliśmy się na stok, aby pozjeżdżać na sankach i jabłuszkach. Udaliśmy się też na pieszą wyprawę do Karłowa, aby zwiedzić „Jurapark”. W ośrodku wypoczynkowym mieszkaliśmy z grupą z Barda. Jej kierownikiem jest siostra Agnieszka, która nauczyła nas wielu tańców i zabaw integracyjnych. Dzięki nim świetnie się bawiliśmy i mogliśmy lepiej się poznać. „Świat byłby taki ubogi, gdybyśmy się nie poznali…”. Pomocnikiem siostry był ksiądz Witek. Dziękujemy siostrze Agnieszce, księdzu Witkowi i im podopiecznym za ten wspólnie spędzony czas. Nie zabrakło też modlitwy. Pamiętaliśmy w niej o naszej kochanej siostrze i o pani Izie. Kolejne ferie za nami…jak ten czas ucieka. Dziękujemy siostrze Rafale, księdzu Rafałowi, naszym wychowawcom, a zwłaszcza Gminie Wrocław i naszym darczyńcom za tak wspaniały wypoczynek.GALERIA


16.01.2009
Zwiedzaliśmy szopki we Wrocławiu

W piątek wybraliśmy się na wycieczkę zwiedzania szopek w kościołach wrocławskich. Rozpoczęliśmy od Katedry św. Jana Chrzciciela. Szopka jest wykonana z dużych figurek, więc mogliśmy się bardzo dobrze przyjrzeć postaciom. Potem udaliśmy się do kościoła na piasku p.w. Najświętszej Maryi Panny. Tutaj znajduje się szopka ruchoma. Wszystko się rusza i jest bardzo kolorowa. Ta szopa wyróżnia się od innych ponieważ znajdują się postacie nieco inne niż w innych kościołach. Wybraliśmy się również do kościoła św. Wojciecha na placu Dominikańskim. Szopka jest skromna lecz oddaje klimat miejsca, w którym narodził się Pan Jezus. Zrobiliśmy sobie przerwę i poszliśmy coś przekąsić aby nabrać sił do dalszego zwiedzania. Po odpoczynku poszliśmy do kościoła św. Marii Magdaleny. Szopka była bardzo kolorowa przedstawiona z pomysłem. Poszliśmy też do kościoła św. Elżbiety. Szopka ma bardzo ładne figury, jest podświetlana kolorowymi lampkami. Ostatnim kościołem, który odwiedziliśmy tego dnia to kościół uniwersytecki. Wszystkie szopki nam się bardzo podobały. Każda była inna, a jednak opisywała to samo wydarzenie – BOŻE NARODZENIE PANA JEZUSA! Wycieczka była pouczająca i udana.galeria.


04.01.2009
NOWY ROK 2009

Już rozpoczęliśmy Nowy Rok 2009. Bardzo chcemy, aby był rokiem radości, miłości i pokoju, ale bez naszego zaangażowania się nic z tego nie wyjdzie. Dlatego postanawiamy włożyć wiele wysiłku w nasze życie, by na koniec roku móc powiedzieć: „To był dobry rok!”. Wszystkim naszym Dobrodziejom i Przyjaciołom świetlicy życzymy dobrego, udanego roku i obfitych łask Bożych.


22.12.2008
Wigilia

Bożego Narodzenia przyszedł czas... Ostatnie tegoroczne spotkanie jak zwykle przebiegło w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Do stołu wigilijnego zasiedliśmy we wrocławskiej restauracji Impuls. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem i przepyszna wieczerza wigilijna. Gdy sobie pojedliśmy, przyszedł czas na wspólne kolędowanie, któremu nie było końca. Dla grzecznych były też prezenty - a ponieważ w tym roku wszyscy byliśmy grzeczni ;) to wszyscy otrzymaliśmy wspaniałe prezenty.GALERIA

W tym miejscu chcemy również złożyć wszystkim naszym przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe.
- zdrowia - bo bez niego żyje się gorzej
- miłości - bo prowadzi ona do dobra
- pogody ducha - bo pomaga przezwyciężać trudności
- zgody - która zawsze buduje.
Wokoło pełno przyjaznych, życzliwych ludzi, szczęśliwych wspomnień, kochanej twarzy co rano budzi.
Niech te święta będą tym, czym być powinny - odrobiną ciepła w środku zimy, światłem w mroku.
Piękna jest radość w święta, ciepłe są myśli o bliskich.

Niech miłość i szczęście otoczy nas wszystkich!19.12.2008
Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to czas kiedy wszyscy się mobilizują aby drugiemu sprawić radość. Również i my chcieliśmy przypomnieć naszym kolegom i koleżankom o rodzącej się Nadziei – Jezusie Chrystusie. Przygotowaliśmy przedstawienie jasełkowe, które wystawiliśmy w Szkole Podstawowej nr 84. Tegoroczne było nieco odmienne od tradycyjnego, wystąpiły w nim nie tylko nietypowe dla tego przedstawienia postacie ale też Punk, Skin i Hipiska. Chcieliśmy w ten sposób otworzyć serca dla wszystkich ludzi, nawet tych, dla których na co dzień patrzymy niezbyt przychylnym okiem, a przecież w nich także tkwi choć troszeczkę Boga…Zdjęcia z naszego przedstawienia w dziale galeria.


05.12.2008
"Idzie dobry Święty..."

To najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień. Nie można jednak zapomnieć, że nie polega on jedynie na rozdawaniu prezentów przez pomocników Świętego, ale ma nas uczyć udzielania pomocy innym bez względu na to czy tego zasługują czy nie. Tuż po mszy roratniej udaliśmy się do kościoła św. Idziego na spotkanie z Mikołajem. Pomocnikami biskupa były aniołki: siostra Rafała, ksiądz Rafał, pani Krysia, pani Marta, pani Ania, pani Ewa, pan Wojtek, pani Iza i pani Judyta. Mieliśmy okazję zadać Mikołajowi wiele pytań. Otrzymaliśmy duże paczki ze słodyczami, owocami, maskotkami. Dziękujemy Ci i Mikołaju i Twoim Pomocnikom za Wasze ogromnie serce i poświęcenie.Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do działu GALERIA


26.11.2008
Andrzejki !!!

Wystrojeni i wypachnieni pojechaliśmy na dyskotekę andrzejkową, na którą zaprosił nas pan Marcin, nasz kochany dobroczyńca. Zna się na dzieciach i wie co im potrzeba;) Dyskotekę zaczęliśmy o godzinie 16.00. Na początku pośpiewaliśmy z płytami karaoke i potańczyliśmy. Potem zjedliśmy przepyszną pizzę i słodycze oraz owoce, które przygotowała dla nas pani Edyta. Skorzystaliśmy też z atrakcji klubu, jak bilard, piłkarzyki i lotki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziewczyny przygotowały dla wszystkich niespodziankę. Pani Ania pomogła im w ułożeniu układu tanecznego dla Siostry Rafały z okazji powrotu ze szpitala. Nasze tancerki są wspaniałe! Wszyscy bawiliśmy się znakomicie! Dziękujemy panu Marcinowi i Pani Donacie, pani Edycie i panu Tomkowi za zorganizowanie dla nas tak fantastycznych andrzejek.Zdjęcia w GALERII


20.11.2008
Imieniny Siostry Rafały

Dzisiaj imieniny naszej kochanej Siostry Rafały. Cieszymy się podwójnie, bo po dość długim czasie rehabilitacji Siostra znów jest z nami. Życzyliśmy Jej przede wszystkim powrotu do zdrowia i pełni sił. Nasze mamy upiekły pyszne ciasta, a my udekorowaliśmy świetlicę i przygotowaliśmy upominki. O godzinie 16.00 ksiądz Rafał odprawił mszę świętą w kaplicy klasztornej w intencji Siostry i całej świetlicy. Przypomniał nam kim był św. Rafał Kalinowski i jak odważnie służył Bogu. Po Mszy św. złożyliśmy Siostrze życzenia, wręczyliśmy laurki, prezenty i kwiaty. A potem przy wspólnym stole zjedliśmy smakołyki. GALERIA


17.11.2008
High School Musical

Dzisiaj się nie uczymy:);) Siostra zabrała nas do kina! Hurra! O 14. 30 pojechaliśmy tramwajem do Arkad Wrocławskich, gdzie w Multikinie obejrzeliśmy film High School Musical. Opowiada on o grupie przyjaciół, która kończy muzyczną szkołę średnią. Aby móc otrzymać dyplom mają za zadanie przygotować musical o ich wspomnieniach z lat szkolnych. Pojawia się tu też wątek młodzieńczego zakochania. Wszystkim się podobało, gdyż było dużo śmiechu i muzyki. Po filmie zjedliśmy pizze. Mniam! Było super!


08.11.2008

Wyjazd do Tarnowskich Gór do Sztolni Czarnego Pstrąga, Kopalni Srebra w Reptach i do Piekar Śląskich

Start: 07.00. Wszyscy gotowi do wyjazdu, ale nie w pełni zadowoleni. Nie ma Siostry Rafały. Jest na rehabilitacji w Korfantowie. Jedziemy więc pomodlić się o zdrowie dla niej. Na pierwszym miejscu zwiedziliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga w Reptach. Dowiedzieliśmy się od pana przewodnika, że dawniej odwadniano w niej kopalnie. Pracowali tam gwarkowie, którzy w trudnych warunkach dbali o utrzymanie sztolni. Nazwa zaś pochodzi od pływających tam do niedawna pstrągów, które zagościły w sztolni ze względu na nieskażone środowisko i czystą wodę. Pan przewodnik zabrał nas w podróż w przeszłość, którą przepłynęliśmy łódkami między szybami Ewa i Sylwester. Wspaniała przygoda! Następnie pojechaliśmy do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach na ulicy Szczęść Boże, gdzie poznaliśmy świat gwarków w muzeum mieszczącym się w wieży szybu „Anioł”. A potem zwiedziliśmy kopalnię i płynęliśmy łódkami. Po pełnym wrażeń pielgrzymowaniu udaliśmy się do restauracji na obiadek. Ostatni etap wycieczki to Piekary Śląskie. I tam niespodzianka. Spotkaliśmy się z Siostrą Rafałą, która wraz z nami zwiedziła m.in. Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Tam też uczestniczyliśmy we Mszy świętej, która wieńczyła naszą trasę. Było wspaniale! Zdjęcia w galerii


27.10.2008
Imieniny Siostry Przełożonej

Już po raz kolejny obchodziliśmy imieniny Siostry Przełożonej. Jak zwykle przygotowaliśmy laurki, wierszyki, życzenia, kwiaty. Kiedy Siostra przyszła do świetlicy zaśpiewaliśmy Jej Sto lat... i wręczyliśmy prezenty. Siostra była mile zaskoczona i wdzięczna za pamięć. Kochana Siostro Przełożona życzymy Siostrze, aby tak jak Jej patronka dochowała Chrystusowi wierności do końca. galera


04 - 18.07.2008

Szkolenie "Savoir vivre kluczem do lepszej przyszłości"Szkolenie finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny w projekcie "Kapitał Ludzki"


Wspomnienia ze szkolenia – twórczość własna ;)


Miło nam było w Nowej Morawie,
Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas na zabawie.
Pod opieką naszego kochanego pana Piotra uczyliśmy się nurkowa,
Za co chcemy bardzo podziękować!

Wdzięczni jesteśmy za wszystko, co od pana i od pani Marioli otrzymaliśmy,
Mimo, że czasem tego nie docenialiśmy.
Dziękujemy za gościnę, za przejażdżki wozem,
Za basen, podwórko, świetlicę i wszystko razem.

Dziękujemy też naszym paniom kucharkom, które są wspaniałe
I robiły nam dania doskonałe.
Zawsze mieliśmy pyszne obiadki,
Tak dobre, że wszyscy prosili o dokładki.

Tę kolonię na pewno bardzo miło wspominać będziemy
I przyjechać tu jeszcze chcemy.
Pamięcią będziemy wracali do tej chwili,
A za wszystkich Państwa będziemy się gorliwie modlili!Podziękowanie dla wychowawców


Nasi kochani wychowawcy zawsze potrafią pocieszyć nas
I poświęcają nam swój cenny czas.


Siostra Rafała nasza przywódczyni
zawsze nas szczęśliwymi czyni,
leczy, pomaga i opiekuje się nami,
mimo, że wcale nie jesteśmy aniołkami!


Pani Iza ze Smerfojadków drużyny
Stroi do nas śmieszne miny.
Zawsze, gdy ją poprosimy to pomoże nam
I nikt już nie będzie bawił się sam.


Pani Judyta też nigdy nie odmówi pomocy,
Czuwa nad nami od świtu do nocy.
Jej drużyna Kurczaczki się zwie,
Ale o tym każdy już wie.


Panią Olę też bardzo lubimy
I jej pracę cenimy.
Ona nas uczy byśmy nie pękali
I jak Zielony Balonik zawsze byli cali.


Pan Marek, jak na Red Bulla przystało
Z każdej opresji wychodzi cało,
Mimo problemów jakie z nami ma,
Uśmiech na jego twarzy gości co dnia.


Pan Mariusz, mimo iż wcześniej wyjechał
Zawsze się do nas uśmiechał
Ze swą Muzyczną Drużyną czas umilał nam
I dzięki niemu zasady dobrego wychowania znam!


Szczegółowa relacja z tego wspaniałego szkolenia w dziale wycieczki!


01.06.2008
Dzień Dziecka!

Hurra! Wreszcie Dzień Dziecka. Tym razem spędziliśmy go na specjalnie przygotowanym festynie na lotnisku wrocławskiego areoklubu. Pojechaliśmy tam wraz z innymi dziećmi podstawionymi autokarami. Start był o godzinie 11.00. Najpierw gospodarze przywitali gości, a potem były występy dzieci. Nasza świetlica też się zaprezentowała. Dziewczyny pod okiem pani Ani przygotowały układ taneczny. Spisały się rewelacyjnie! Następnie zaśpiewaliśmy cztery piosenki z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina. Za występ otrzymaliśmy duży kosz smakołyków, a każdy w dniu jego święta paczkę ze słodyczami. Pogoda dopisała! Było wręcz upalnie. Ślady opalenizny mieliśmy na długo;) Było tez dużo atrakcji i konkursów, jak: występ wrocławskiej orkiestry policyjnej czy wrocławskiego zespołu flamenco, pokaz lotów spadochronowych, sztuk walki i wiele konkursów dla dzieci w różnym wieku. Czekamy na kolejny Dzień Dziecka!Zdjęcia - galera

02-03.05.2008

Oświęcim, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki, Kraków

To kolejna nasza wycieczka. Tym razem pojechali z nami też niektórzy rodzice. Wyruszyliśmy już o 7 rano. Najpierw udaliśmy się do Oświęcimia, by odwiedzić miejsce pamięci ofiar II Wojny Światowej i oddać im cześć. Mogliśmy zobaczyć w jakich warunkach przyszło im żyć i dowiedzieć się jak byli traktowani. Wydarzenie to wstrząsnęło nami i pokazało do czego jest zdolny człowiek, który źle rozumie wolność daną od Boga. Następnie pojechaliśmy do Wadowic gdzie odwiedziliśmy miejsca związane z dzieciństwem i młodością Papieża Jana Pawła II. Tam też mieliśmy okazje spróbować słynnych papieskich kremówek. Nocowaliśmy w Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie mieliśmy okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, do którego bardzo często pielgrzymował jeszcze wtedy Karol Wojtyła. Wieczorem upiekliśmy kiełbaski i przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki. Rano, po śniadaniu, wyruszyliśmy w dalszą trasę do Łagiewnik gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Modliliśmy się przy relikwiach św. s. Faustyny Kowalskiej a także uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w nowo wybudowanej bazylice. Ostatnim etapem naszej wycieczki był Kraków. Ze względu na ograniczony czas zwiedziliśmy Wawel i jamę smoka wawelskiego oraz rynek krakowski z sukiennicami. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i możliwości poznania nowych miejsc. Oczywiście zdjęcia w galerii.


25.04.2008
Lednica, Gniezno, Biskupin

Polska – to brzmi dla mnie dumnie! Jest to hasło, które w tym roku przyświeca naszej świetlicy. Jego celem jest poszerzenie naszej wiedzy na temat Polski. Podczas tej wycieczki naszym celem były najważniejsze miejsca w pierwszej historii Polski. Zaczęliśmy od Lednicy, gdzie Mieszko I przyjął chrzest, co dało początek chrześcijaństwu na ziemiach polskich. Tam zobaczyć mogliśmy ruiny zamku Mieszka I z przyległą osadą, które znajdują się na wyspie – aby się do niej dostać trzeba przepłynąć promem. Następnie pojechaliśmy do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy Katedrę z jej podziemiami oraz słynne drzwi gnieźnieńskie. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Biskupin, starożytna osada kultury łużyckiej. To z tego historycznego miejsca mogliśmy dowiedzieć się jak żyli prasłowianie. Późnym wieczorem, pełni wrażeń i miłych wspomnień, wróciliśmy do domów. Zdjęcia w galerii.

10.04.2008
I Festiwal Piosenki Religijnej

Czwórka naszych najmłodszych Kolegów i Koleżanek (7/8 lat) 10 kwietnia wzięła udział w I Festiwalu Piosenki Religijnej we Wrocławiu. Wystąpili z piosenką „Jesteś Królem”. Konkurencja była duża. Tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale zdobyliśmy spore doświadczenie i zachęciliśmy się do dalszej pracy – drugi festiwal „będzie nasz”!

28.03.2008
Pisanki w Muzeum Etnograficznym

Jaja, jajka, jajeczka, jajeczunie, jajusie, jajetuńcia, jajeczeczka – tyle ile nazw tyle wzorów – NAPRAWDĘ! A myśmy to wszystko widzieli – w Muzeum! To dopiero były pisanki! Każde jajko wyglądało przepięknie. Każde ozdobione było inną techniką (np. batikową), na każdym był inny wzór (na jednych florystyka, a na innych geometria czy krajobrazy). Zachwycaliśmy się zdolnościami naszych ludowych artystów. Sami doświadczyliśmy jak trudno jest wykonać pisankę przygotowując kiermasz świąteczny. Po wizycie w Muzeum poszliśmy na frytki – jak zwykle były pyszne! Wracając przechodziliśmy obok Wesołego Miasteczka. Pokusa była wielka a my nie mogliśmy się jej oprzeć – patrzyliśmy błagalnym wzrokiem na Siostrę, w końcu i Siostra zmiękła – i pojeździliśmy samochodzikami. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

19.03.2008
Szukanie wielkanocnego zajączka!

Uciekł!
W środę, ostatniego dnia Świetlicy, przed Świętami, Siostra Rafała przyszła bardzo zmartwiona i oznajmiła, że dowiedziała się właśnie, iż Wielkanocny Zajączek uciekł... Uciekł i nikt nie wie gdzie on jest, a na dodatek schował wszystkie dla nas przeznaczone paczki! Nie zastanawiając się długo, postanowiliśmy rozpocząć nasze poszukiwania. A rozpoczęliśmy je od Mszy świętej w kościele św. Idziego, której przewodniczył Ksiądz Rafał. Po Mszy świętej zaprosiliśmy do nas Księdza Infułata Adama Drwięgę, aby złożyć Mu życzenia świąteczne. Następnie udaliśmy się do ogrodu, by odnaleźć zaginione paczki! Najpierw do akcji wkroczyli najmłodsi detektywi, aby już po chwili wybiec z ogrodu z triumfalnie uniesionymi rękami, w których znajdowały się znalezione paczki... Z wiekiem było coraz gorzej – im starsi detektywi tym trudniej było im coś znaleźć – paczki ukryte były naprawdę „głęboko”. Na szczęście nasze zmysły są naprawdę wyostrzone i wszystkim się udało! Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii.

15.03.2008
Ale Cyrk!

Siostra Rafała zawsze potrafi nam w sposób szczególny podziękować za naszą prace. W tym roku, również, organizowaliśmy kiermasz świąteczny, dzięki któremu zbieraliśmy pieniążki na kolonię. Siostra Rafała zaproponowała abyśmy poszli, w nagrodę za wytężoną pracę i cierpliwość, do cyrku. Tam to dopiero się działo. Akrobacje na ruchomym kole, klauni, żonglerka, Pani kręcąca 12. hula-hop, hipnotyzerzy węży, wielbłądy, konie i gołębie – to wszystko mogliśmy tam zobaczyć, ale nie tylko to, bo również Przemek został wybrany aby pomóc jednemu z klaunów w zorganizowaniu wspaniałej, pełnej zabawnych gagów scenki. Wszystko można zobaczyć w dziale galeria.

14.03.2008
Wizyta u Księdza Arcybiskupa

W piątek, 14 marca, udaliśmy się z życzeniami świątecznymi do Księdza Arcybiskupa. Było to wspaniałe przeżycie dla nas wszystkich. Zdjęcia w galerii.

2.03.2008
Szanty

Dzięki pomocy Księdza Tomasza udało nam się i w tym roku wziąć udział w koncercie muzyki żeglarskiej. Szanty dla dzieci odbywały się jak zawsze w Hali Stulecia. Było mnóstwo ludzi, dobrej muzyki i wspanialej morskiej atmosfery. Bardzo dobrze się tam bawiliśmy. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

16-21.02.2008
ZIMOWISKO!

Szesnastego lutego wyjechaliśmy na zimowisko! To był niesamowity czas zabaw, zimowych przygód i duchowej zadumy jaki mogliśmy spędzić w Nowej Morawie. Dokładna relacja z tego wspaniałego zimowiska w dziale wycieczki! A nasze zdjęcia, uszeregowane dzień po dniu, ze specjalnym uwzględnieniem najciekawszych wydarzeń, znajdują się w galerii!

08.02.2008
Plac zabaw

Dziwna jest ta pogoda ostatnio – nie wydaje Wam się? Niby luty a ciepło tak jakoś, wiosennie. Nam to oczywiście nie przeszkadzało – wręcz przeciwnie, postanowiliśmy z tej okazji wybrać się na wyspę, na plac zabaw. Było świetnie, początek ferii uczczony należycie. Zabawa na huśtawce, gra w piłkę i kabla – śmialiśmy się do upadłego, a później poszliśmy na pizze. Zdjęcia są w galerii.

05.02.2008
Zabawa Karnawałowa w Szkole Podstawowej nr 84

Karnawał był w tym roku najkrótszy od dłuższego czasu – następny tak krótki będzie za 166 lat – dacie wiarę! Nie mogliśmy inaczej jak tylko uczcić jego zakończenie. Dzięki Panu Andrzejowi Pacholczykowi, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 84 udało nam się zorganizować wspaniałą dyskotekę w sali rekreacyjnej naszej szkoły. Zabawa była bardzo udana, a ponieważ nazajutrz Pani Marta obchodziła swoje urodziny postanowiliśmy więc połączyć obie uroczystości – były życzenia, uściski i prezenty niespodzianki. Oprócz tego była świetna zabawa przy muzyce zorganizowanej przez nasz starszyznę. A jak się bawiliśmy możecie zobaczyć w galerii.

25.01.2008
Muzeum Etnograficzne

Wszystkie dni, które możemy spędzać w Świetlicy są wspaniałe, ale piątki wśród nich wyróżniają się w szczególny sposób. To właśnie w piątki chodzimy zawsze na różne wycieczki czy odwiedzamy ciekawe miejsca. Jeden ze styczniowych piątków, właśnie, spędziliśmy na wyprawie do Muzeum Etnograficznego. To była bardzo pouczająca lekcja nie tyle historii co tradycji naszego kraju – jedna z wystaw poświęcona była bowiem Szopkom Bożonarodzeniowym. Wszystkie szopki wykonali uczniowie z wrocławskich szkół, a pomysły mieli zaskakujące. Pojawiły się szopki z cukierków, herbaty, herbatników, orzechów czy płyt CD. Były takie wykonane w sposób tradycyjny lub bardziej nowoczesny – ze sztućców na przykład. Wspaniale było móc je wszystkie zobaczyć. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na frytki – były wyśmienite. Podczas powrotu do świetlicy zatrzymywaliśmy się chyba przy każdym możliwym postumencie aby zrobić sobie tam wspólne zdjęcie – to dopiero była zabawa - GALERIA.

20.01.2008
Teatr Lalek

Ze Świętym Mikołajem, to zawsze jest wesoło. Ma tylu pomocników, że chyba sam czasem zapomina gdzie już był i z kim się już widział – co oczywiście nam nie przeszkadza. Tym razem spotkaliśmy się z Nim we Wrocławskim Teatrze Lalek. Było wspaniale! Na spotkanie z nami już na korytarz wyszła piękna wróżka, która podała nam tajemnicze hasło umożliwiające otwarcie bajkowych drzwi. Drzwi należało obudzić aby przez nie przejść do krainy baśni. Najpierw weszliśmy do pokoju pełnego rąk – takich śmiesznych, pluszowych, które głaskały nas po głowie. Następnie przeszliśmy na łąkę, tu wszystkim najbardziej podobał się ślimak. Trafiliśmy też do pudełka, które okazało się być prezentem dla „Małego” Olbrzyma – wszystkich przeszły ciarki, gdy zaproponował, że się nami pobawi. Gdy udało nam się już dotrzeć do sali przywitali nas tam Pączek i Groszek – śmieszne ludki, które rozbawiały nas już do końca spotkania. W czasie naszej wizyty odbyły się krótkie przedstawienia bajek. Niektórych z lalkowych aktorów mieliśmy możliwość poznać bliżej gdy podchodzili do rzędów krzeseł, przy których siedzieliśmy. Całość atrakcji uwieńczyła wizyta i spotkanie ze Świętym Mikołajem, który tym razem – patrząc na Jego strój – przyjechał na motorze. Zdjęcia w galerii.

23.12.2007
Szopki

Wszyscy mieszkamy we Wrocławiu, ale czasem tak mało mamy czasu aby zwiedzić właśnie Nasze Kochane Miasto. Wyjeżdżamy, pędzimy gdzieś, chcemy zobaczyć coś, co jest tak trudno dostępne, a przecież we Wrocławiu jest tak wiele interesujących miejsc do zobaczenia. My wybraliśmy się na wycieczkę aby obejrzeć Szopki Bożonarodzeniowe we wrocławskich Kościołach. Jak się okazało, każda z nich ma duszę i każda z nich jest inna. Na początku naszej wyprawy chcieliśmy oceniać Szopki przydzielając im punkty, jednak szybko okazało się, że każda z nich zasługuje na maksymalną ich ilość. Zdjęcia w galerii.

31.12.2007
Spotkanie „Staro Roczne”

Zwykle wszyscy spotykają się na przywitaniu Nowego Roku, my postanowiliśmy zmienić nieco tę formułę i tym razem spotkaliśmy się wszyscy razem w świetlicy, aby pożegnać Stary Rok. Nasze spotkanie miało również charakter kolędowy. Było bardzo miło – poczęstunek, śpiewanie kolęd, zabawy i oczywiście życzenia – zarówno te podsumowujące Stary Rok jak i wkraczające swoim zasięgiem na Nowy Rok.

11.12.2007
Płyta! ! !

Wspominaliśmy o tym szeptem, a teraz już możemy mówić bardzo głośno – niektórzy to nawet krzyczą z dumy. A są ku temu powody – nagraliśmy płytę! ! ! Historia jej powstania jest – nie bardzo – krótka. Sam pomysł zrodził się w głowie Siostry Rafały, po podpowiedzi Księdza Rafała. Nie było łatwo, musieliśmy znaleźć studio – i tu z pomocą przyszło Radio Rodzina i wspaniały Pan Arkadiusz Cichosz, który poświęcił swój wolny czas najpierw aby towarzyszyć nam przy nagrywaniu (właściwie to On zajmował się zapisywaniem naszego śpiewu), a później aby „złożyć płytę w całość”. Przegrywaniem płyty zajęliśmy się sami, a okładkę i naklejkę na płytę zaprojektowała i wydrukowała nam Agencja Reklamowa DAM-WID. Pani Małgorzata Malcher bardzo pomogła nam od strony muzycznej – to właśnie dzięki Niej tak pięknie śpiewamy. A pani Judyta Samołyk grała w kolędach i pastorałkach z gitarowym podkładem. W tym miejscu pragniemy wszystkim tym osobom bardzo serdecznie podziękować.
Nasz zespół nazywa się:
Dzieci
Błogosławionej
Matki
Teresy
W skrócie DBMT a pierwsza nasza płyta nosi tytuł „Świetlicowe Kolędowanie”.
W skład zespołu wchodzą:
- Marta Jędrzejczak
- Monika Król
- Monika Malczewska
- Patrycja Malczewska
- Patrycja Książek
- Natalia Leśko
- Marzena Pasek
- Wioletta Rapacka
- Daria Brzózka
- p. Judyta Samołyk
- p. Izabela Zakrzewska
- Siostra Rafała Karina Mrozik
Jesteśmy z niej dumni!

20.12.2007
['] Wigilia [']

To był wyjątkowy dzień. W czwartek odbyła się nasza świetlicowa wigilia. Zaprosiliśmy na nią naszych dobrodziei, nauczycieli i dyrekcję z naszych szkół oraz przyjaciół świetlicy – publiczność dopisała! Całość naszego programu składała się z trzech części, najpierw przedstawiliśmy Jasełka – gromkie brawa jakie otrzymaliśmy mogą świadczyć iż wszystkim się podobało, następnie zespół DBMT (czyli my – Dzieci Błogosławionej Matki Teresy) odśpiewaliśmy kolędy i pastorałki, które znaleźć można na naszej płycie a następnie udaliśmy się do sali kominkowej, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie i podzieliliśmy się opłatkiem. Galera.

16.12.2007
Lodowisko

Grudzień to nie tylko czas przyjemności ale również ciężkiej pracy. Przygotowujemy Jasełka i próby mamy prawie codziennie, ale Siostra wie co zrobić aby miło nam się pracowały i w niedziele, po krótkiej próbie zaprosiła nas na pizze do Pizza Hut a później na lodowisko – bawiliśmy się rewelacyjnie, zresztą sami zobaczcie w galerii.

13.12.2007
Kartki

Firma Dialog poprosiła nas o wykonanie 300 kartek na specjalnym papierze, specjalnymi farbami. Efekty naszej pracy można zobaczyć w dziale nasze prace.

11.12.2007
Uwaga, uwaga...

Na razie szeptem, a już niedługo bardzo głośno możemy powiedzieć, że nagrywamy płytę...

08.12.2007
Siatkarskie mikołajki!

Mikołaj swoje imieniny też obchodzi cały tydzień. I z tej okazji, my również otrzymaliśmy zaproszenie na imprezę, a mianowicie na ‘‘Siatkarskie Mikołajki’’. Było mnóstwo wspaniałych konkurencji, gier i zabaw. Odbył się również mecz piłki siatkowej między Impel Gwardią Wrocław i SMS PZPS Sosnowiec – ogłoszony był również konkurs na najlepiej kibicującą grupę, który WYGRALIŚMY! Jak się bawiliśmy można jak zwykle zobaczyć w dziale galera.

06.12.2007
Mikołajki! ! !

Grudzień to wspaniały czas... jest to chyba najprzyjemniejszy miesiąc w roku (no, może poza wakacjami). W tym roku św. Mikołaj odwiedził nas w czwartkowy wieczór dokładnie 6 grudnia. Po Roratach Siostra poprosiła abyśmy przeszli do kościoła św. Piotra i Pawła, tam czekała na nas niespodzianka. Do kościoła wszedł św. Mikołaj i towarzyszący mu Aniołek – mieli dla nas wspaniałe paczki. Co dokładnie się działo można zobaczyć w dziale galera.

20.11.2007
Wielkie święto - imieniny naszej Kochanej Siostry Rafały!!!

"Bez słów, bez kazania, bez rozgłosu,
w milczeniu, dobrym przykładem
można ludziom czynić
nieskończenie wiele dobrego."
Karol de Foucauld


Przygotowywaliśmy się do nich już od miesiąca, choć oczywiście najintensywniej w ciągu ostatnich dni, wszystko owiane było nutką tajemnicy... I udało się, we wtorek odbyły się uroczyste imieniny naszej Kochanej Siostry Rafały. To było niezwykłe święto dla nas wszystkich. Zaczęliśmy od wspólnej Mszy świętej – pod przewodnictwem Księdza Rafała wszyscy modliliśmy się w intencji Siostry. Następnie przeszliśmy do jadalni gdzie każdy z nas indywidualnie mógł złożyć życzenia Siostrze, podziękować za codzienną pomoc i wsparcie jakie od Niej otrzymujemy. Mięliśmy dla Siostry wiele wspaniałych upominków. Partycja, Monika i Sławek przygotowali pyszny sernik, Przemek przyniósł tort, były kwiaty i własnoręcznie przygotowane laurki. Pani Krysia wyrecytowała napisany przez siebie wiersz (a Pani Judyta wcieliła się w rolę suflera). Było gromkie sto lat, uściski, całusy i wiele radości. Siostra Rafała przygotowała dla nas wyborny poczęstunek. Chcielibyśmy z tego miejsca raz jeszcze podziękować Siostrze za Jej życzliwość, wsparcie i bezinteresowną pomoc, którą okazuje nam na co dzień – Bóg zapłać Siostro!!! Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do działu galerii.

18.11.2007
"Objazdowa" wycieczka!

Dzięki ludziom o wielkich sercach udaje się czasem zorganizować coś niezwykłego. Ostatnio – dzięki pomocy Pana Mariusza i Pana Krzysztofa z biura podróży Wratislavia Travel – i nam się to udało! Pan Mariusz udostępnił nam autokar, którym mogliśmy udać się na wspaniałą wycieczkę, w wybrane przez nas miejsce – ‘byle nie do Paryża’, a Pan Krzysztof poświęcił swój wolny, niedzielny czas aby nas tam zawieść. Bardzo serdecznie Im za to dziękujemy!!! Gdzie się wybraliśmy i jakie mieliśmy tam przygody można przeczytać w dziale Wyjazdy.

10.11.2007
/\^/\ Wycieczka do Zagórza /\^/\

Leży u północno-wschodniego podnóża Gór Czarnych (pasmo Gór Wałbrzyskich) w pobliżu doliny Bystrzycy. Północną część tego miasta stanowi dawna wieś Myślęcin w dolinie lewego dopływu Bystrzycy. Czy już ktoś wie, co to za wspaniała miejscowość? To malownicze miasteczko leżące w Górach Sowich - Zagórze Śląskie, które dzięki pomocy Księdza Rafała mieliśmy okazje zwiedzić. Dokładna relacja w dziale Wyjazdy.

26.10.2007
Bawimy się!

Zima już tuż, tuż, ale my chcieliśmy skorzystać jeszcze z uroków ostatnich dni ciepłej jesieni i bawiliśmy się na placu zabaw na wyspie tumskiej. Było wspaniale – ślizgawka, liny, zatopiony statek czy skakanka – tylko bawiąc się wspólnie można przeżyć takie wspaniałe przygody. Zdjęcia można zobaczyć jak zwykle w galerii.

25.10.2007
Imieniny Siostry Przełożonej!

W naszej świetlicy nie tylko wspólnie się uczymy, ale również obchodzimy ważne dla nas święta. Siostra Sabina, Przełożona wspólnoty wrocławskiej Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, 27 października obchodzi swoje imieniny, przygotowaliśmy z tej okazji specjalne życzenia dla Kochanej Siostry.
Tego dnia swój jubileusz – Srebrnych Godów – obchodzili również Pani Renata i Pan Janusz Lorenz – wspaniali wolontariusze i dobrodzieje naszej świetlicy. Solenizantka i jubilaci otrzymali od nas własnoręcznie wykonane upominki oraz kwiaty będące wyrazem naszej ogromnej wdzięczności za okazywaną nam na co dzień życzliwość i wsparcie. Zdjęcia z obchodów tego dnia można zobaczyć w dziale galeria.

22.10.2007
Tajemnice różańcowe – odsłona druga!

22 października rozpoczął się tydzień misyjny, postanowiliśmy więc – po sukcesie przedstawianych radosnych części różańca – przygotować inscenizacje przedstawiające dzieci z różnych kultur. Chcieliśmy ukazać wszystkim z jak różnymi ludźmi mają styczność misjonarze, którzy wyjeżdżają głosić Dobrą Nowinę w najdalsze zakątki świata. Podczas różańca można było zobaczyć Murzynka, Hindusa, Indiankę, Eskimosów czy nawet Krakowiankę, bo przecież czasem zdarza się, że ludzie żyjący obok nas potrzebują świadectwa naszego życia by uwierzyć w Jezusa Chrystusa. Każdy z nas może być misjonarzem! Zdjęcia – galeria!

20.10.2007
Międzynarodowa Gala Boksu Tajskiego.

Nasza ‘starszyzna’ świetlicowa wraz z opiekunami otrzymała zaproszenie od Agencji Reklamowej DAM-WID na wielkie wydarzenie sportowe. Nigdy nie mieliśmy okazji zobaczyć takiej gali na żywo. Dlatego z ochotą i radością skorzystaliśmy z tego zaproszenia. Cała oprawa zawodów była wspaniała: gra kolorów, świateł, muzyki. Same walki również były imponujące. Wszystkich widzów podrywały do entuzjastycznego kibicowania polskim zawodnikom. Oczywiście NASI wygrywali!!! Po obejrzeniu części interesujących walk poszliśmy do stoiska gastronomicznego na poczęstunek z grila – było pyszne! W tym miejscu pragniemy bardzo, bardzo, bardzo, bardzo serdecznie podziękować Agencji DAM-WID za całą życzliwość, którą kieruje w stronę naszej Świetlicy.

15.10.2007
Inscenizacja tajemnic różańcowych.

Przez cały miesiąc październik uczestniczymy w nabożeństwach Różańcowych razem z innymi dziećmi i ich rodzicami w kościele św. Krzyża we Wrocławiu. W każdy poniedziałek zadaniem naszej grupy jest prowadzenie różańca. Tym razem postanowiliśmy przygotować, zamiast czytanych rozważań tajemnic, inscenizację radosnej części Różańca Świętego. Przez kilka dni odbywały się wielkie przygotowania do tego wydarzenia! Podzieliliśmy między siebie poszczególne role: jedni odgrywali scenki pantomimicznie, a drudzy czytali dialogi. Wszyscy przenieśliśmy się do okresu Bożego Narodzenia i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Nasz pomysł udał się i mile zostaliśmy przyjęci przez uczestników tego różańca. Przyjemnie jest zrobić coś dla innych! Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w dziale galeria.

13.10.2007
Pielgrzymka do Trzebnicy.

Każdego roku 16 października na Dolnym Śląsku bardzo uroczyście obchodzimy święto św. Księżnej Jadwigi. Z tej okazji organizuje się pielgrzymki do Jej grobu w Trzebnicy. Obchody te trwają kilka dni. W jednym z tych dni z pielgrzymką przyjeżdżają ministranci i schole liturgiczne. Tak było i w tym roku. W naszej Świetlicy grupa chłopców należy do ministrantów, a grupa dziewcząt śpiewa w scholi przy parafii Katedralnej we Wrocławiu, więc i my udaliśmy się na pielgrzymkę. W bazylice trzebnickiej odbyła się Msza święta, której przewodniczył ks. bp. Edward Janiak. Było nabożeństwo do Świętej Jadwigi z błogosławieństwem Jej relikwiami. Były śpiewy. Ks. Wojciech Styś opowiedział nam o życiu świętych patronów ministrantów i zachęcił nas do naśladowania ich. Po tej strawie duchowej poszliśmy nakarmić nasze ciała – w domu pielgrzyma czekały na nas pyszne bułki i ciepła herbata. Zwiedziliśmy bazylikę i najbliższą okolicę sanktuarium. Choć było zimno my byliśmy rozgrzani wspólnym śpiewaniem i zabawami. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał ‘zaczarowane’ okulary, patrząc przez nie możemy zobaczyć świat oczami Pana Jezusa. Długo będziemy mieli tę pielgrzymkę w pamięci. Zdjęcia w dziale galeria.

12.10.2007
Dzień Nauczyciela

"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku - jest wykształcenie".
Arystoteles

Tegoroczny Dzień Nauczyciela postanowiliśmy urządzić ‘na wesoło’. Najpierw były życzenia i pyszny deser a później śpiew, tańce i wspólne zabawy. Zdjęcia w dziale galeria.

11.10.2007
Szczególny Wolontariusz!

Nie mieliśmy jeszcze okazji wspomnieć, że od początku października możemy cieszyć się nowym wolontariuszem – szczególnym wolontariuszem, którym jest Ksiądz Rafał Cyfka. Ksiądz Rafał odwiedza nas codziennie po Nabożeństwie Różańcowym, gramy wspólnie w piłkę, bądź skaczemy na skakance – nie wierzycie?! Mamy dowody, sami zobaczcie – galeria. Ale nie tylko wspólnie się bawimy, w poniedziałki Ksiądz przychodzi już o 14tej i pomaga nam w odrabianiu prac domowych, nie tylko tych z religii, ale i z historii czy z matematyki, która dla nas często jest ‘czarną’ magią, z której Ksiądz Rafał pomaga nam wychodzić.


05.10.2007
W poszukiwaniu krasnali...

Słyszeliście?! We Wrocławiu są krasnale!!! Kiedy się o tym dowiedzieliśmy, koniecznie chcieliśmy pójść ich poszukać – i udało się, w piątek wyruszyliśmy na wielką wyprawę w poszukiwaniu małych skrzatów! Dokładna relacja w dziale Wyjazdy.


23.09.2007
ZOO - ale frajda <''))><

Ostatni dzień lata postanowiliśmy spędzić w tym roku bardzo aktywnie, wybraliśmy się więc na wycieczkę do ZOO. Jak udała się nasza wyprawa oraz jakie mieliśmy tam przygody można przeczytać w dziale Wyjazdy.


22.09.2007
Dyskoteka - jupi!

Prawie przez trzy tygodnie chodzenia do świetlicy „marudziliśmy” Siostrze i Wychowawcom o zorganizowaniu dyskoteki. I w końcu w sobotę 22 września nastąpił ten długo oczekiwany moment. Przygotowaliśmy salę, sprzęt, Siostra zaopatrzyła nas w przekąski i punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę. Dziękujemy było super!


20.09.2007
Ognisko!

Co jakiś czas w naszej Świetlicy organizujemy sobie „wesołe popołudnia”, które są połączone między innymi z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Po pomocy Siostrom w przygotowaniu ogrodu do zimy, wygrabieniu liści i suchych gałęzi nie mogliśmy pozwolić aby one się zmarnowały i uzgodniliśmy, że zrobimy z nich dobry użytek, czyli ognisko. Zabawa była przednia – kiełbaski, tańce, śpiewanie, gry i zabawy a wszystko można obejrzeć w dziale galeria.


05.09.2007
HURAAAA!!!
Jak to dobrze, że znów możemy chodzić do świetlicy!

Wakacje były wspaniałe! Dzięki nim nabraliśmy dużo sił i nowej energii by teraz zacząć wytężoną pracę podczas nowego roku szkolnego 2007/2008. Zaczęła działać również świetlica, dzięki której nie jesteśmy sami z naszymi pracami domowymi. Już teraz możemy zauważyć, że wakacje przynoszą widoczne efekty – starsi z nas opiekują się młodszymi, pomagając w lekcjach i innych pracach – powoli stajemy się odpowiedzialnymi wolontariuszami!
Przez najbliższych kilka miesięcy, oprócz odrabiania lekcji, będziemy w dalszym ciągu realizować program pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie!”. Ma on na celu poznawanie naszego pięknego miasta Wrocławia. Ileż w nim ciekawych rzeczy, o których wogóle nie wiedzieliśmy…


31.08.2007
Wróciliśmy z kolonii!

19. sierpnia 2007 wyjechaliśmy do Nowej Morawy aby tam spędzić nasz letni wypoczynek. Udało nam się to dzięki pomocy finansowej Gminy Wrocław, a także naszego Księdza Proboszcza Adama Drwięgi i całej parafii Katedralnej we Wrocławiu oraz indywidualnych darczyńców. Firma Cadbury Wedel zaopatrzyła nas w słodycze, Apteka MC COY’s Sarnifarm wyposażyła naszą apteczkę. Przy tej okazji wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wspaniałego wypoczynku, serdecznie dziękujemy. Wielkie podziękowania należą się także naszym gospodarzom – Pani Marioli i Panu Piotrowi, u których mogliśmy się czuć jak u siebie w domu, paniom kucharkom, które dzielnie dogadzały naszym apetytom oraz miłemu gościowi, który odwiedził nas na kolonii – ks. Tomaszowi.
Wiele ciekawych miejsc zwiedziliśmy, mieliśmy dużo ciekawych przygód – jednak nie mogłoby się to odbyć bez pomocy naszej „Mamuśki” – Siostry Rafały oraz Kochanych Wychowawców.

Nie ma wątpliwości – to był udany wyjazd. Dokładną relację można przeczytać w dziale Wyjazdy, a do ciekawych zdjęć zajrzeć można w naszej Galerii!